آخرین خبرها
سفیر بنگلادش در ایران: زنجان استانی با ظرفیت‌های قوی و بالا در بخش‌های مختلف است

سفیر بنگلادش در ایران: زنجان استانی با ظرفیت‌های قوی و بالا در بخش‌های مختلف است

سفیر بنگلادش با اشاره به ظرفیت‌های بالای زنجان در بخش‌های مختلف و اشتراکات فرهنگی و تاریخی بین ایران و بنگلادش، اظهار داشت: آماده انجام اقدامات موثر برای کار با استان زنجان هستیم.

به گزارش آوا دیپلماتیک، مجیب الرحمان بویان در دیدار با رئیس و هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه اقتصاد کشور بنگلادش هر ساله رشدی ۸ درصدی را تجریه کرده است، تصریح کرد: کشور بنگلادش به انرژی، مواد اولیه و موارد زیاد دیگری از محصولات نیاز دارد، ایران یکی از اقتصادهای بزرگ است که برای پیشرفت باید با اقتصادهای بزرگ کار کند.

سفیر بنگلادش در ایران با اشاره به اینکه این کشور نیاز به سرمایه‌گذاری اقتصادی داشته اما در عین حال به سرمایه‌گذاری در دیگر کشورها نیز فکر می‌کند، گفت: بیکاری و تورم در این کشور از نرخ پایینی برخوردار بوده و پایه‌های اقتصاد بنگلادش مستحکم است.

الرحمان بویان با بیان اینکه میزان همکاری‌های بین دو کشور باید افزایش پیدا کند، تصریح کرد: به دنبال فراهم کردن زمینه حضور فعالان اقتصادی بنگلادشی در ایران هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تجار کشور بنگلادش تنها با ال سی مبادلات مالی خود را انجام می‌دهند، ابراز کرد: به همین دلیل تحریم‌ها مانع ادامه همکاری شد اما فعالان اقتصادی دو طرف برای کار با یکدیگر نیازمند شناخت خوب از همدیگر هستند.

سفیر بنگلادش در ایران با اشاره به اینکه ۶ هزار لغت مشترک بین دو کشور وجود دارد که حاکی از وجود ارتباطات دو کشور از سالیان بسیار دور است، اظهار کرد: تجارت بین دو کشور در شرایط کنونی نیز ممکن است و نیاز داریم تا با یکدیگر کار کنیم.

همچنین نایب رئیس دوم اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به تولیدات بسیار خوب زنجان در حوزه نساجی، منسوجات‌های تِک و نانویی و …، ابراز کرد: کشور ایران در تولیدات نانویی رتبه پنجم جهان را دارد.

مهندس محمود ضرابی با تاکید بر اینکه ایران در این زمینه حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، تصریح کرد: در حوزه نساجی تولیدات استان به کشورهایی از جمله عراق، افغانستان، پاکستان، ترکیه، ایتالیا و بازار خود ایران ارسال می‌شود.

محسن عطائیان عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی زنجان نیز با اشاره به تراز تجاری مبادلات بنگلادش با کشورهای جهان، گفت: ایران می‌تواند در زمینه نساجی، سیمان، فلز روی و انگور خشک با بنگلادش همکاری داشته باشد.

در ادامه عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به مراودات تجاری بین ایران و بنگلادش بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ میلادی، اظهار داشت: این همکاری‌ها در زمینه محصولات شیمیایی و شمش سرب بود که به دلیل مسائل بانکی متوقف شد.

مهدی رنگ رونا ادامه داد: ۴۲ کشور دنیا طرف‌های تجاری استان زنجان هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.