گواهی عضویت 350 شرکت خراسانی در اتاق بازرگانی کوالالامپور با امضای سفیر مالزی در ایران و با حضور رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور به یک انجمن ایرانی اعطا شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در هفتمین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره و بازرسان انجمن فرانگران نوین که سازمانی مردم نهاد متشکل از صاحبان صنایع و برندهای شناخته شده خراسان رضوی است، «خیری بن عمر» سفیر مالزی در ایران، گواهی عضویت این انجمن در اتاق بازرگانی بین المللی کوالالامپور را به طرف ایرانی تحویل داد.

سفیر مالزی در ایران با بیان اینکه مفتخرم در این جمع حضور دارم، گفت: این اولین تجربه حضور من در جمع فعالان اقتصادی بخش خصوصی ایران است، بهترین احترامات را از طرف مردم مالزی تقدیم شما می کنم و مفتخرم که وارد سرمایه گذاری در این کشور شدیم. بین عمر با بیان اینکه مالزی نسبت به تسهیل سرمایه گذاری میان ایران و مالزی خوش بین بوده و خواستار توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور است، اظهار کرد: با امضای این تفاهم نامه، در آینده خبرهای خوشی را در حوزه سرمایه گذاری بین دو کشور شاهد خواهیم بود.

هادی شهپر، رئیس شورای تجاری ایران در اتاق بازرگانی کوالالامپور نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: پس از تعامل با مجموعه فرانگران و تلاش های تیم شورای ایران در اتاق بازرگانی کوالالامپور، مجموعه فرانگران به عنوان اولین عضو ایرانی اتاق بازرگانی کوالالامپور معرفی شد و این مجموعه به عضویت انجمن کسب و کارهای پایدار مالزی درآمد.

احسان مصطفوی، مدیرعامل انجمن فرانگران نوین در پاسخ به این سوال «دنیای اقتصاد» که عضویت انجمن فرانگران نوین در بازار کسب و کار مالزی، چه فرصت هایی را پیش روی شرکت های داخلی قرار می دهد، گفت: مالزی از موفق ترین اقتصادهای جنوب شرق آسیاست. از جمله مزایای توسعه روابط تجاری با مالزی، عضویت این کشور در اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) است و چنانچه بتوانیم روابط خودمان را با این کشور توسعه دهیم، به بازار 10 کشور جنوب شرق آسیا و جمعیتی2 میلیاردی شرق آسیا دسترسی خواهیم داشت.

مصطفوی که خود از تولیدکنندگان بخش کشاورزی است، با بیان اینکه در این مجموعه از هم افزایی و تجربیات پیشکسوتان صنایع مختلف در راستای بهبود مستمر سایر اعضای انجمن بهره می بریم، عنوان کرد: ما به این نتیجه رسیدیم که هم صدایی از هر صدایی شیواتر و همراهی از هر راهی هموارتر است. بهره مندی از تجارب پیشکسوتان که اصالت صنعت هستند و توان جوانان که جوهر صنعت به شمار می روند برای ما چراغ راه است. بدون تردید خلق آینده پایدار، توسعه ماندگار و صنعت استوار در گرو توجه به این ایده آینده دار است. یقینا ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی، فرآوری و بسته بندی به منظور توسعه صادرات امری مهم و ضروری است. سرمایه گذاری روی ایجاد واحدهای کوچک و بزرگ در حوزه فرآوری و صنایع تبدیلی زیرساختی مهم در جهت ایجاد ارزش افزوده بوده که ضمن تولید مواد غذایی و سایر فرآورده های با ارزش، موجبات بهره وری بیشتر از منابع را فراهم می کند.

مصطفوی با گلایه از تناقضات سیاستگذاری در توسعه صادرات کشور گفت: معمولا ما در کشورمان دچار دو اشکال هستیم، گاهی قانونی خوب است اما بد اجرا می شود و گاهی برنامه ای بد، خوب اجرا می شود. این هر دو برای مدیریت اقتصاد کشور مضر است. رفع تعهد ارزی از آن قوانینی است که نیازمند تجدیدنظر است. هم اکنون با نزدیک شدن قیمت های پایه صادراتی به قیمت های واقعی کمی اوضاع بهتر شده است اما به عنوان یک اصل کلی باید نگاه به این سمت برود که صادرکننده، برای صادرات محصولش که البته با زحمات جوانان و صنعتگران این آب و خاک تولید و جلوه و تجلی یافته است، انگیزه کافی و وافی داشته باشد. ملاک در تدوین و قوانین باید این باشد که آیا این طرح انگیزه ها را تقویت می کند یا گلایه ها را، قطعا با این نگاه خیلی مسائل حل خواهد شد.

در ادامه این مراسم تفاهم نامه سه جانبه مشترک میان انجمن فرانگران نوین، کانون کارآفرینان خراسان رضوی و خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان خراسان رضوی امضا شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin