پروانه سلحشوری رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بلژیک با خانم ورونیک پتی سفیر بلژیک در تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سلحشوری در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط دیرینه دو کشور، گفت: با توجه به سابقه روابط ۱۳۰ ساله بین جمهوری اسلامی ایران و بلژیک و استفاده از فرصت هایی که در عرصه های مختلف کشاورزی، بهداشت و سلامت، توریست و فرهنگی وجو د دارد می توان شاهد رشد و توسعه مراودات فیمابین باشیم.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از افزایش روابط پارلمانی که نقش موثری در روابط دو جانبه دارد، استقبال می نماید.

 رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بلژیک در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از مواضع بلژیک در حمایت از برجام، اقدامات یکجانبه گرایانه آمریکا در خروج از این معاهده بین المللی را محکوم نمود و بر لزوم پایبندی کشورهای اروپایی به توافق برجام و اجرایی شدن سیستم مالی اینستکس جهت حفظ دستاورد توافقات انجام شده، تاکید نمود.

ورونیک پتی سفیر بلژیک در تهران در ادامه این دیدار اظهار امیدواری کرد بتواند در مدت ماموریتش در جمهوری اسلامی ایران گام‌های مثبت و مفیدی برای ارتقای سطح روابط بین دو کشور بردارد.

 سفیر بلژیک در بخش دیگری از سخنان خود برجام را معاهده ای سودمند و حایز اهمیت برای همه کشورها دانست و از علاقمندی کشورش برای پیوستن به سیستم اینستکس خبر داد و افزود: موضع بلژیک اتخاذ سیاست چند جانبه گرایانه است. ماندن جمهوری اسلامی ایران در برجام برای مقامات بلژیکی مهم تلقی می‌شود و همه کشورها باید در رابطه با حفظ این توافق بین المللی به وظیفه خود عمل نماید.

وی در پایان بر استفاده از ظرفیت دانشجویان ایرانی در بلژیک و گردشگران بلژیکی در جمهوری اسلامی ایران برای افزایش همکاری‌های دو کشور تاکید نمود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin