عدنان محمود، سفیر جمهوری سوریه در ایران با دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، محمدمهدی طهرانچی در ابتدای این دیدار با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره توسعه علمی جمهوری اسلامی ایران در منطقه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب تأکید دارند دانشی که در اختیار ایران است متعلق به همه مردم مسلمان و مردم منطقه بوده و علمی که در اختیار ایران است به کشورهای منطقه و کشورهای مسلمان منتقل شود.

وی گفت: اقتدار کنونی در جامعه اسلامی و پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت مرهون اقتدار علمی است و جمهوری اسلامی ایران برای نقش‌آفرینی علمی، دانشگاهی و انتقال این علم به کشورهای منطقه تأکید ویژه دارند.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه این دیدار اعلام کرد دانشگاه آزاد اسلامی بیش از یک میلیون و 320 هزار دانشجو و 59 هزار دانشجوی دکتری دارد.

 طهرانچی همچنین بر آمادگی کامل این دانشگاه برای کمک به پیشرفت جمهوری سوریه و همکاری علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بازسازی سوریه تأکید کرد.

در ادامه این دیدار بر تعامل و همکاری‌های علمی، دانشگاهی و پژوهشی دانشگاه‌های سوریه با دانشگاه آزاد اسلامی تأکید شد.

عدنان محمود، سفیر سوریه در ایران نیز با ابراز خرسندی از این دیدار خطاب به  طهرانچی گفت: خوشحالم که امروز افتخار پیدا کردم که با شما دیدار کنم. جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سوریه یک خانواده با ارزش‌های مشترک بوده و دارای منظومه‌های اخلاقی و انسانی مشترک هستند. این اشتراکات باعث می‌شود روابط دو کشور تعمیق یافته و محکم‌تر شود.

وی با اشاره به سفر اخیر بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد: سفر اخیر رئیس‌‌جمهوری سوریه به ایران تأکید بر روابط عمیق دو کشور بود و بشار اسد برای قدردانی از حمایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران به این کشور سفر کرد.

عدنان محمود در پایان گفت: با شناختی که از طهرانچی داریم، ایشان بر مسندی تکیه بزنند و عهده‌دار مسئولیت بشوند، جایگاه آن سِمت ارتقا می‌یابد و ایشان هستند که به این مسئولیت‌ها جایگاه داده و آن را ارتقا می‌دهند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin