چهارمین سمپوزیوم بین المللی جوانان و ثروت آفرینی با همت اتاق بازرگانی، اصفهان با سخنرانی خانم دکتر ماریا دوتسنکو، رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد برگزار شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در آیین افتتاحیه آقای عبدالوهاب سهل آبادی، ریاست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان ضمن ایراد سخنانی به شرکت کنندگان خوش آمد گفت. آقای امیر کشانی رییس شورای عالی جوانان اتاق بازرگانی اصفهان نیز اظهار داشت: اصفهان جوانان با انگیزه و توانمندی دارد که با خلاقیت و کارآفرینی می توانند علاوه بر توسعه فردی زمینه توسعه اقتصادی و فرهنگی استان اصفهان را فراهم کنند و این رویداد تلاش می کند جوانان را به کارآفرینی و ثروت آفرینی از طریق ایده و طرح های نوین کسب و کار تشویق کند.

خانم دکتر ماریا دوتسنکو، رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد یکی از سخنرانان کلیدی سمپوزیوم بود که درباره کار سازمان ملل متحد با جوانان و برای جوانان سخن گفت. ایشان اظهار داشت جوانان فرصت ایجاد می کنند، و سرمایه ای برای توسعه و رونق کشورشان هستند.

او گفت همواره تحت تاثیر شور و شوق، استعداد و ایده های نو آورانه جوانان تحصیل کرده و هوشمند ایرانی قرار گرفته است.

خانم دوتسنکو در ادامه در مورد قطعنامه مهم شورای امنیت با موضوع جوانان، صلح و امنیت همچنین نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور جوانان، روز بین المللی جوانان، برنامه عمل جهانی برای جوانان، دستور کار سازمان ملل متحد درباره جوانان، فراخوان پیشگامان جوان برای آرمان های توسعه هزاره، برنامه استخدام جوانان حرفه ای و برنامه ملل متحد برای کار داوطلبی جوانان توضیحاتی داد.

رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد همچنین به شرح مختصری از فعالیت های مرکز در ایران همراه با کارآموزان جوان پرداخت و از شرکت کنندگان دعوت کرد به وب سایت دو زبانه فارسی – انگلیسی مرکز به آدرس (www.unic-ir.org) مراجعه کنند و در همانجا آدرس رسانه های اجتماعی مرکز را بیابند و اخبار و مطالب را از طریق این رسانه های مورد علاقه جوانان دنبال نمایند.

دیگر سخنران کلیدی جلسه آقای اسدالله عسگراولادی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین و صادرکننده برتر خشکبار، پسته و زیره بود که نسل جوان را برای کسب موفقیت به کار بسیار جدی و سخت تشویق کرد و تجربیات خود در ثروت آفرینی را با آنان در میان گذاشت.

یکی از کارگاه های آموزشی طی روزهای برگزاری سمپوزیوم کارگاه آموزشی بازیابی اطلاعات و اسناد سازمان ملل متحد از طرق وب سایت این سازمان جهانی بود که خانم نازنین قائم مقامی فراهانی، کتابدار مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد برگزار کننده آن بود.

در این کارگاه بیش از 30 نفر حضور یافتند و مطالبی کلی درباره ملل متحد آموختند.

در کارگاه لینک هایی مربوط به شورای اقتصادی- اجتماعی ملل متحد به عنوان یکی از ارکان اصلی، مجمع جوانان، برنامه نمایندگان جوان، اندازه گیری میزان توسعه جوانان با استفاده از آرمان های توسعه پایدار و شاخص های برنامه عمل جهانی برای جوانان، پنجمین هفته تجارت و سرمایه گذاری آسیا – اقیانوسیه، مشاوره های منطقه ای درباره تجارت الکترونیکی برای توسعه پایدار، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، سازمان تجارت جهانی و بخش هایی دیگر به شرکت کنندگان ارائه شد تا با مراجعه به آن ها دانش خود در زمینه های مورد نظر سمپوزیوم را تقویت کنند.

نسخه ای از کتاب ارزشمند و مرجع گزارش سرمایه گذاری جهانی 2017 به کتابخانه اتاق بازرگانی اصفهان تقدیم گردید.

همچنین منابعی اطلاعاتی مانند منشور ملل متحد، اعلامیه جهانی حقوق بشر، نمودار سازمانی نظام ملل متحد و غیره بین شرکت کنندگان کارگاه آموزشی و سمپوزیوم پخش گردید.

در جلسه پایانی سمپوزیوم آقای مسعود صرامی، از کارآفرینان و ثروت آفرینان معروف اصفهانی که مبتکر و مجری پروژه سیتی سنتر اصفهان است، در سخنرانی خود به توضیحاتی درباره سیتی سنتر و شرح موفقیت های خودپرداخت و جوانان را به نو آوری، تلاش و خلاقیت فراخواند.

در حاشیه این سمپوزیوم نمایشگاهی از استارت آپ های جوانان، شرکت های دانش بنیان و خیریه، دستاوردهای جوانان و فعالیت های شورای عالی جوانان در قالب 35 غرفه در نگارستان امام خمینی جنب اتاق بازرگانی اصفهان در معرض دید گذاشته شد و به وسیله خانم دکتر دوتسنکو افتتاح گردید و مورد بازدید و استقبال قرار گرفت.

نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران طی بیش از 70 سال عمر این سازمان نیز در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت.

 این عکس ها به همت مرکز اطاعات سازمان ملل متحد در ایران و با همکاری مرکز اسناد تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه تهیه شده است که برای آشنایی جوانان ایرانی با سازمان ملل در دانشگاه ها، سازمان ها و دوایر مختلف در شهرهای گوناگون ایران به نمایش گذاشته می شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin