مدیر کل بازرگانی سفارت بریتانیا در ایران فرودگاه منطقه آزاد ماکو را آغازی برای ارتباط این منطقه با جهان دانست.

به گزارش آوا دیپلماتیک، کیت ولینگز در نشستی با مسئولین سازمان منطقه آزاد ماکو در حاشیه کیش اینوکس 2017 گفت: فرودگاه منطقه آزاد ماکو امتیاز بزرگ این منطقه در توسعه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است و شروعی برای ارتباط و تجارت با جهان است.

وی که به دعوت مسئولین سازمان منطقه آزاد ماکو در غرفه این منطقه در نمایشگاه حضور یافت، افزود: با توجه به جذابيت ها، زیرساخت ها، ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری ماکو، این منطقه را به شرکت ها و سرمایه گذاران کشورم معرفی می کنم.

وی ادامه داد: قبلا با منطقه آزاد ماکو آشنایی نداشتم و خوشبختانه این نمایشگاه باعث شروعی برای روابط دوجانبه با منطقه آزاد ماکو و بریتانیا خواهد بود.

ولینگز تصریح کرد: منطقه آزاد ماکو به دلیل شرایط مناسب جغرافیایی و آب و هوایی و قرار گرفتن در جاده ابریشم و مرز ترکیه و بهره مندی از پتانسیل های تجاری و اقتصادی، برای ما و شرکت های انگلیسی از ظرفیت های همکاری تجاری سودمند و مناسبی برخوردار است.

وی با استقبال از بسته های سرمایه گذاری این منطقه با اشاره به اینکه پروژه ها و فرصت های سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو قابل توجه برای شرکت های انگلیسی خواهد بود اضافه کرد: با توجه به جذابيت ها، زیرساخت ها، ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری این منطقه را به شرکت ها و سرمایه گذاران کشورم معرفی می کنم.

مدیرکل بازرگانی سفارت بریتانیا ابراز امیدواری کرد بزودی دیداری با حضور در منطقه آزاد ماکو و یا با دعوت از مدیران سازمان منطقه آزاد ماکو در سفارت ترتیب می دهیم تا در مورد گسترش روابط ماکو و انگلیس مذاکره کنیم.

وی با تصریح بر اینکه گام نخست ارتباط با منطقه آزاد ماکو نشست مشترک با موسسات مالی این کشور با مسئولین منطقه آزاد ماکو است، تاکید کرد: کشور انگلستان به تمامی تعهدات خود در برجام پایبند است و در آینده شاهد تغییر و تحولات مثبتی در روابط دو کشور خواهیم بود و می بایست با سرعت بخشیدن به توسعه همکاری های اقتصادی و مالی موانع پیش رو احتمالی را از میان برداشت.

ابراهیم جلیلی نیز در این دیدار منطقه آزاد ماکو را بزرگترین منطقه آزاد کشور معرفی کرد و با بیان مزایا و معافیت هایی که در مناطق آزاد ایران و منطقه متبوع وی به سرمایه گذاران خارجی اختصاص می یابد، اظهار داشت: فرودگاه ماکو، پایانه صادراتی، شهرک های صنعتی بزرگ و کوچک و جاده های دردست احداث بعنوان مهم ترین پروژه های زیرساختی منطقه آزاد ماکو با رویکرد صادراتی، توسعه اقتصادی، تسهیل تجارت و کسب درآمد ارزی برای کشور ساخته شده است .

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه بدنبال ایجاد نهادهای مالی در منطقه آزاد ماکو هستیم و علاقمندیم از تجربیات انگلستان در این حوزه استفاده کنیم، اضافه کرد: یکی از مهمترین ظرفیت های منطقه آزاد ماکو، توریسم است و علاوه بر زیرساخت های گردشگری که در این منطقه ساخته شده، در حال احداث امکانات زیرساختی جدیدی با استانداردهای بین المللی هستیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin