آخرین خبرها
حمایت مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران از کمپین ملی شهری ایران

حمایت مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران از کمپین ملی شهری ایران

کارکنان مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران به کمپین ملی شهری ایران پیوستند که شعبه ای از کمپین جهانی شهری می باشد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، این کمپین به طور مشترک توسط دفتر هبیتات ایران و کمیته ملی اسکان بشر اداره می شود. هدف کمپین ملی شهری ایران ترغیب همه ایرانیان علاقمند در تمام سنین اعم از کودکان، زنان، مردان، جوانان، سالمندان و افراد دارای معلولیت به ترسیم “شهر دلخواه خود” است.

کارکنان مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، پس از پیوستن به این کمپین شهر دلخواه خود را شهری “سالم با پارک ها و درختان بیشتر و نیز حمل و نقل عمومی بهتر توصیف کردند که به فرهنگ و ادب اهمیت بیشتری می دهد.

کنفرانس هبیتات۳ سومین کنفرانس سازمان ملل متحد در زمینه مسکن و توسعه شهری پایدار است که از سال ۱۹۷۶ میلادی هر بیست سال یکبار برگزار می گردد. قرار است این کنفرانس یک دستور کار جدید شهری برای بیست سال آینده ارائه نماید.

کمپین ملی شهری ایران با شعار “من، شهرم را می سازم “بستری است که هبیتات جهت تسهیل مشارکت همه گروهها شامل شهروندان، متخصصان، سازمان های عمومی و خصوصی و نیز سازمان های مردم نهاد فراهم کرده تا در یک مباحثه ملی به معرفی ایده های نوآورانه و تجارب خود در زندگی شهری و مدیریت شهری بپردازند و با شناسایی مشکلات و یافتن راه حل ها گزارشی با عنوان شهر دلخواه ایرانیان را به کنفرانس هبیتات۳ ارائه کنند.

وب سایت کمپین ملی شهری ایران به آدرس www.irhabitat.ir بستر مناسبی برای دریافت نظرات، تجربیات، پیشنهادات و اطلاعات مردم ایران از مسائل شهرهای خود و ارائه راهکار و ایده برای بهبود هرچه بیشتر آن ها در قالب متن، عکس و فیلم در اختیار قرار می‌دهد.

*****

برنامه اسکان بشر ملل متحد (هبیتات) برای زندگی شهری بهتر تلاش می‌کند. رسالت هبیتات ترویج و ارتقاء توسعۀ اجتماعی و زیست‌محیطی اسکان بشر و دست‌یابی به هدف مسکن درخور برای همگان است. دفتر هبیتات در ایران در سال ۱۳۸۸ با تمرکز بر موضوع کاهش آثار خطرات و بلایای طبیعی و بر اساس موافقت‌نامه‌ای بین برنامه اسکان بشر ملل متحد و دولت جمهوری اسلامی ایران تاسیس گردید. از ابتدای سال ۱۳۹۳ فعالیت‌های دفتر به سمتی فراتر از حوزه کاهش آثار خطرات بلایای طبیعی هدایت شده و پرداختن به همه حوزه‌های کاری و برنامه‌های هبیتات در جهت پاسخگویی مناسب به مشکلات و چالش‌های اسکان بشر و توسعه شهری پایدار، در دستور کار قرار گرفت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.