آخرین خبرها
دیدار سفیر گرجستان با رئیس اتاق بازرگانی ایران

دیدار سفیر گرجستان با رئیس اتاق بازرگانی ایران

“ایوسب چاخواشویلی”سفیر جدید گرجستان در ایران با مهندس غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران دیدار و تبادل نظر کرد.به گزارش آوا دیپلماتیک، مهندس غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران در دیدار با “ایوسب چاخواشویلی”سفیر جدید گرجستان طی سخنانی از ایجاد تغییرات مثبت در فضای اقتصادی کشور خبر داد و نسبت به گسترش روابط تجاری دوجانبه با آن کشور ابراز امیدواری نمود.
وی همچنین آمادگی اتاق بازرگانی ایران را جهت پذیرش هیئت تجاری به کشورمان و همچنین اعزام هیئت از بخش خصوصی کشورمان به گرجستان، اعلام کرد.
در این دیدار “ایوسب چاخواشویلی” سفیر جدید گرجستان نیز خاطرنشان کرد: بخش های خصوصی و دولتی گرجستان اعتقادی به تحریم‌ها ندارند، چرا که ارتباطات تجاری در دست بخش‌خصوصی است و اگر توجیه اقتصادی داشته باشد، متوقف نخواهد شد. همچنانکه شاهدیم حجم روابط تجاری دو کشور در سال ۲۰۱۳ با روند افزایشی مواجه شده‌است.
وی در ادامه از ابراز علاقمندی شرکت‌های گرجستانی جهت ایجاد روابط تجاری دوجانبه با کشورمان خبر داد و ضمن ارائه فهرستی از پروژه‌های پیشنهادی جهت همکاری، خواستار ارائه فهرست مذکور به تجار علاقمند به همکاری شد.
در ادامه جلسه علی اکبر فرازی، معاون امور بین الملل اتاق ایران نیز ضمن تأکید بر امر بهبود وضعیت ترانزیت، ارتقاء سرمایه گذاری مشترک میان دو کشور، بر امر لزوم لغو قرارداد صدور روادید تأکید ورزیده و همچنین راه اندازی مجدد خطوط هواپیمایی گرجستان را از عوامل مؤثر در توسعه روابط تجاری دو کشور برشمرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.