آخرین خبرها
همکاری دانشگاه‌های لهستان و صنعتی امیرکبیر در صنعت نساجی

همکاری دانشگاه‌های لهستان و صنعتی امیرکبیر در صنعت نساجی

مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: پس از بازدید سفیر لهستان در ایران، از دانشگاه امیرکبیر، مقرر شد دانشگاه‌های این کشور در حوزه محیط زیست، نساجی، آب و انرژی با امیرکبیر همکاری کنند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، امیرگل رو در حاشیه بازدید سفیر لهستان از دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: باتوجه به اینکه دانشگاه امیرکبیر در حوزه محیط زیست فعالیت‌های علمی و پژوهشی گسترده‌ای دارد، سفیر لهستان علاقه مندی خود را در خصوص همکاری با این دانشگاه در حوزه محیط زیست با تاکید بر موضوع کشاورزی ابراز کرده است.

وی گفت: تمایل دانشگاه‌های کشور لهستان برای همکاری با دانشگاه امیرکبیر در حوزه نساجی و به خصوص طراحی داخلی مبلمان هم مطرح شد و این همکاری‌ها در آینده نزدیک انجام می‌شود.

مدیرکل همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: بنیانگذار دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه امیرکبیر در سال ۱۳۳۷ فردی لهستانی بوده است. بر همین اساس قرار شد مراسم بزرگداشتی در اسفندماه امسال با حضور مهمانانی از این کشور و با همکاری دانشگاه تهران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شود.

گل‌رو ادامه داد: در اسفندماه امسال، کارگاه همتاگزینی با محوریت نانوالیاف در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد و اساتید و پژوهشگرانی از دانشگاه‌های کشور لهستان نیز شرکت خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: احمد معتمدی رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جریان بازدید سفیر لهستان و همراهان او نیز حضور داشت و مقرر شد نشست دیگری در ماه‌های آینده در خصوص موارد مطرح شده در این جلسه، برگزار شود.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.