آخرین خبرها
دیدار و رایزنی سفیر سیرالئون در ایران با رئیس جامعه‌المصطفی

دیدار و رایزنی سفیر سیرالئون در ایران با رئیس جامعه‌المصطفی

علی بادارا کامارا، سفیر سیرالئون در ایران، ضمن حضور در جامعه‌المصطفی، با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علی عباسی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رئیس جامعه المصطفی در دیدار با سفیر سیرالئون در ایران، ضمن خیرمقدم و خوش‌آمدگویی، با بیان این که قم، بین‌المللی‌ترین شهر فرهنگی و مذهبی ایران شناخته می‌شود، اظهار داشت: حوزه علمیه قم، بزرگ‌ترین حوزه علمیه ایران است که نقش مرکزیت حوزه‌های علمیه دیگر شهرها را برعهده دارد.

وی با بیان این که جامعه المصطفی به عنوان بخش بین‌المللی حوزه‌های علمیه، از نظر سازمانی مجموعه‌ای مستقل شناخته می‌شود، اذعان داشت: در جامعه‌ المصطفی، بیش از پنجاه‌هزار نفر در حال تحصیل و فراگیری علوم انسانی، اسلامی و مطالعات فرهنگی و زبان شناسی هستند.

رئیس جامعه المصطفی ضمن ارائه گزارشی از حضور دانش‌پژوهان سیرالئونی در جامعه المصطفی، توجه به وحدت اسلامی و همکاری مذاهب و ادیان را از مهم‌ترین تأکیدات جامعه‌ المصطفی به دانش‌پژوهان دانست و یادآور شد: نمایندگی‌های جامعه‌ المصطفی نه تنها میزبان دانش‌پژوهانی از مذاهب مختلف اسلامی هستند، بلکه پیروان ادیان، به ویژه مسیحیت نیز در نمایندگی‌های جامعه‌المصطفی حضوری فعال دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی با بیان این که بخش قابل توجهی از دانش‌پژوهان نمایندگی افغانستان را برادران اهل سنت تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: نمایندگی جامعه‌ المصطفی در استان گلستان، یکی از موفق‌ترین نمایندگی‌های المصطفی و میزبان دانش‌پژوهانی با ملیت‌ها و مذاهب مختلف است.

وی با تأکید بر این که قم و جامعه‌ المصطفی، نماد و سنبل همزیستی مذاهب و ادیان است، خاطرنشان کرد: قانون‌پذیری، توجه به مصالح سرزمینی و رعایت قوانین کشورها، از مهم‌ترین تأکیدات و سفارش‌های جامعه‌المصطفی به دانش‌پژوهان به شمار می‌رود.

رئیس جامعه المصطفی ضمن اشاره بر ارتقای سطح کیفی حوزه‌های آموزشی در جامعهالمصطفی، با بیان این که توجه به بنیه‌های اخلاقی دانش‌پژوهان، از مهم‌ترین هدف‌گذاری‌های جامعه‌ المصطفی است، ابراز داشت: جامعه‌المصطفی با عضویت در اتحادیه‌های بزرگ دانشگاهی و بین‌المللی، همواره، از همکاری علمی با دانشگاه‌های بین‌المللی استقبال می‌کند.

وی با بیان این که جامعه‌ المصطفی با بیش از هفتاد دانشگاه داخلی و بین‌المللی تفاهم‌نامه همکاری امضا نموده است، اذعان داشت: دانش‌آموختگان جامعه‌ المصطفی، بهترین حلقه اتصال علمی و فرهنگی دو کشور به شمار می‌روند.

آقای علی بادارا کامارا، سفیر سیرالئون در ایران نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از میزبانی جامعه‌ المصطفی از دانش‌پژوهان این کشور، خاطرنشان کرد: با توجه به درصد بالای بی‌سوادی در سیرالئون، جامعه المصطفی می‌تواند با ایفای نقش در این حوزه، حضوری پررنگ‌تر و مؤثر در ارتقای سطح دانشی مردم این کشور داشته باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.