آخرین خبرها
افتتاح همزمان مراکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان با حضور سفیر ژاپن در ایران

افتتاح همزمان مراکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان با حضور سفیر ژاپن در ایران

سفیر ژاپن در ایران گفت: ژاپن و ایران روابط نزدیک و دیرینه ای در حوزه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دارند و دولت ژاپن همواره از پایبندی ایران به برجام حمایت و به منافع مردم ایران کمک کرده است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، هیرویاسو گوبایاشی در مراسم افتتاح همزمان مراکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: پدرم مبتلا به سرطان است و با توجه به اینکه تشخیص بیماری وی دیر انجام شد، در حال حاضر در وضعیت مناسبی قرار ندارد، بنابراین تشخیص زودهنگام سرطان بسیار مهم و اساسی است.

وی تصریح کرد: حوزه سلامت یکی از مهمترین عرصه های همکاری ایران و ژاپن است که در اجلاس های مشترک و مذاکرات مقامات دو کشور به طور جدی دنبال می شود چون ایران ظرفیت های بسیار زیادی در حوزه سلامت و پزشکی دارد.

سفیر ژاپن در ایران با اشاره به همکاری دولت ژاپن و وزارت بهداشت در راه اندازی مراکز تشخیص زودهنگام سرطان، خاطرنشان کرد: قرارداد کمک بلاعوض ژاپن به ایران به ارزش ۱.۲ میلیارد ین در سال ۹۵ امضا و براساس آن، ۵۰ دستگاه ماموگرافی دیجیتال ساخت ژاپن به ایران اهدا شد.

وی با بیان اینکه بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، عروقی و سرطان نیازمند توجه بیشتری هستند، افزود: همکاری ایران و ژاپن در زمینه های بشردوستانه به ویژه حوزه سلامت و پزشکی، اهمیت فوق العاده ای دارد و در مورد ادامه همکاری های مشترک، آمادگی داریم.

سفیر ژاپن در ایران در پایان یادآور شد: روابط ایران و ژاپن وارد نودمین سال خود می شود و از طرف دولت ژاپن مراتب قدردانی خود را نسبت به دست اندرکاران پروژه راه اندازی مراکز تشخیص زودهنگام سرطان اعلام می کنم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.