آخرین خبرها
بازدید سفیر آفریقای جنوبی از ظرفیت های اقتصادی استان قم

بازدید سفیر آفریقای جنوبی از ظرفیت های اقتصادی استان قم

سفیر آفریقا جنوبی در ایران و هیئت همراه از چندین واحد صنعتی استان قم و چندین واحد فعال فرش بازدید کرد و با فرش دستباف استان قم آشنا شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، نشست مشترکی با حضور سفیر کشور آفریقا جنوبی و هیئت همراه وی و اعضای هیئت نمایندگان اتاق قم در سالن جلسات این اتاق برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم در این نشست گفت: کشور آفریقا جنوبی که یکی از بزرگترین اقتصادهای قاره آفریقا را دارد، بواسطه پتانسیلی بسیار بالا می تواند به عنوان یکی از مقاصد صادراتی ایران در آینده به شمار آید.

ابوالفضل خاکی بیان کرد: آمادگی کامل برای ارسال کالاهای با کیفیت به آفریقا جنوبی را داریم. باید به شناخت خوبی از بازارهای یکدیگر برسیم، آشنایی و کشف نیازها و ظرفیت های یکدیگر، می تواند تعاملات بهتری را رقم بزند.

سفیر کشور آفریقا جنوبی در این نشست خاطرنشان کرد: مواد شیمیایی و پتروشیمی، ماشین آلات، تجهیزات علمی و مواد غذایی از جمله اقلام وارداتی ما است و کشورهای چین، آلمان، ژاپن و هند در لیست عمده شرکای وارداتی ما به حساب می آیند.

کومالوبا بیان اینکه هردو کشور ایران و آفریقا جنوبی در حال توسعه هستند، افزود: آنچه که ما امروز در بازدید از واحدهای صنعتی و همچنین فرش استان قم دریافتیم، برای ما از توانمندی ها و هنر استان قم و قابلیت های آن پرده برداشت.

 وی بیان کرد: ارتباط تجاری استان قم با استان های کشور آفریقا جنوبی از اهمیت بالایی برخوردار است. فرش قم بی همتا و بسیار زیبا است. مردم آفریقای جنوبی عاشق فرش خوب هستند و ما در کشور خود فرش ایران را با نام فرش پارسی که از محبوبیت بالایی برخوردار است می شناسیم.

در ادامه ابوالفضل رجبیان، نایب رئیس اتاق قم و رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف قم نیز در خصوص فرش دستباف اشاره کرد: شهرت و آوازه فرش قم در اقصی نقاط دنیا پیچیده است، از خاور دور گرفته تا غرب اروپا و از آمریکای شمالی تا آمریکای جنوبی.

پس از این نشست هیئت آفریقایی از بازار بزرگ تیمچه قم که از مهمترین آثار باستانی استان به شمار می رود و بزرگترین سقف ضربی ایران را دارد، دیدن کردند و تاحدود زیادی با بافت استان قم و سابقه تاریخی و فرهنگ آن آشنا شدند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.