نشست مشترک کاردار سفارت ساحل عاج با فعالان اقتصادی استان سمنان

نشست مشترک کاردار سفارت ساحل عاج با فعالان اقتصادی استان سمنان

کاردار سفارت کشور ساحل‌عاج در ایران بابیان اینکه آمادگی همکاری مراودات بازرگانی بین دو کشور وجود دارد، گفت: شرایط برای سرمایه‌گذاری بین ایران و ساحل‌عاج مهیا است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، تاماکولو واتارا ظهر در نشست با فعالان اقتصادی استان سمنان به میزبانی اتاق بازرگانی سمنان با بیان اینکه خوشبختانه روابط دیپلماتیک ایران و ساحل‌عاج در حد بسیار مطلوبی قرار دارد، خاطرنشان داشت: این امر زمینه مشارکت اقتصادی و روابط تجاری رابین دو کشور افزایش می‌دهد که درواقع این حالت ثبات و آرامش شرایط را برای سرمایه‌گذاری بین ایران و ساحل‌عاج فراهم کرده است.

وی بابیان اینکه این دو کشور از دیرباز با یکدیگر مراودات تجاری بسیاری داشتند، افزود: حضور فعالان اقتصادی و ایجاد تفاهم‌نامه‌های تجاری طی سنوات گذشته بین دو کشور ره به افزایش داشته است که امروز می‌توان با بهره‌گیری لازم، این فرصت‌ها را در استان سمنان شناسایی و برای سرمایه‌گذاری اقدام کرد.

کاردار سفارت کشور ساحل‌عاج در ایران بابیان اینکه این کشور ظرفیت سرمایه‌گذاری را دارد، ابراز داشت: بادام‌هندی، کاکائو و قهوه ازجمله محصولات کشاورزی است که کشت آن در ساحل‌عاج رونق بسیار دارد، لذا از سرمایه‌گذاران ایرانی دعوت می‌کنیم تا از این ظرفیت‌ها دیدن و برای تبادلات اقتصادی اقدام کنند.

واتارا در ادامه تصریح کرد: ساحل‌عاج درگذشته با بحران‌های بسیاری مواجه بود اما اکنون در شرایطی قرار داریم که می‌توانیم پذیرای سرمایه‌گذاران کشورهای دیگر باشیم و از سوی دیگر با توجه به ظرفیت‌های بی‌شمار ایران آمادگی حضور سرمایه‌گذاران کشور عاج در ایران کاملاً وجود دارد.

وی افزود: استان سمنان دارای ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری و تجاری است که می‌توان با برنامه‌ریزی لازم زمینه را برای تقویت این مراودات ۴۳ ساله به نحو مطلوب فراهم کرد و امیدواریم این همکاری به انعقاد تفاهم‌نامه‌های بیشتر در بین دو کشور منجر شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.