سفیر نروژ: ارسال کمک به زلزله زدگان سرپل ذهاب تداوم خواهد داشت

سفیر نروژ: ارسال کمک به زلزله زدگان سرپل ذهاب تداوم خواهد داشت

سفیر نروژ در تهران از تداوم ارسال کمک های انسان دوستانه این کشور به زلزله زدگان غرب استان کرمانشاه به ویژه زلزله زدگان شهرستان سرپل ذهاب خبر داد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، لارس نوردر سفیر نروژ در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده سرپل ذهاب در گفتگو با خبرنگار ایرنا، هدف از این سفر را ارزیابی کمک های صورت گرفته به مردم زلزله زده این شهرستان عنوان کرد.

وی اظهار داشت: در این سفر به همراه سفیر سوئد در تهران از روستاهای ‘برخ و باران و ناوه فره’ سرپل ذهاب بازدید کرده و نیازهای آنها را برای برنامه های انسان دوستانه بعدی مورد بررسی قرار داده است.

سفرای کشورهای نروژ و سوئد در سفر به شهرستان سرپل ذهاب، کمک های انسان دوستانه صورت گرفته از سوی این کشورها به مردم زلزله زده شهرستان را مورد ارزیابی قرار دادند.

علی اکبر اکبری مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمانشاه، رئیس سازمان پناهندگان نروژ، مسئول هماهنگ کننده کمک های این دو کشور با سازمانهای مردم نهاد و تعدادی از دیپلمات های سفارتخانه های سوئد و نروژ در این سفر سفرای سوئد و نروژ را همراهی می کردند.

زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت زد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.