سفیر برزیل: اروندرود نقطه قوت تعامل اقتصادی آبادان است

سفیر برزیل: اروندرود نقطه قوت تعامل اقتصادی آبادان است

‌سفیر برزیل گفت: شهر آبادان شهری است که از نظر استراتژیکی این موقعیت را دارد که بتوانیم رابطه خوبی با این شهر داشته باشیم و آن را توسعه دهیم.

‌به گزارش آوا دیپلماتیک، رودریگو دی آزردوسانتوس در جریان بازدید از رودخانه اروند در قالب گشت دریایی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: من به تازگی وارد شهر آبادان شده ام و براساس آنچه که از بدو ورودم تاکنون دیدم، امنیت به تمام معنا وجود دارد و خوشحالم که در این شهرم و از خونگرمی مردمانش بسیار خرسندم.

وی افزود: می‌توان از امنیت موجودی که بر رودخانه اروند حاکم است، به عنوان ظرفیت مثبت برای برقراری ارتباط با سایر کشورها بهره برد و به طور حتم کشورها از این ظرفیت استقبال و استفاده می‌کنند.

 سفیر برزیل بیان کرد: کشور برزیل و ایران رابطه دو جانبه بسیار خوبی دارند و شهر آبادان شهری است که از نظر استراتژیکی این موقعیت را دارد که بتوانیم رابطه خوبی با این شهر داشته باشیم و آن را توسعه دهیم.

 وی عنوان کرد: دومین ویژگی برجسته آبادان این است که به عراق خیلی نزدیک است، لذا کشتی‌هایی که به اینجا می‌آیند، می توانند از طریق آبادان با عراق هم ارتباط داشته و مبادلات صادراتی نیز داشته باشند.

 آزردوسانتوس گفت: پوشش خبری که از سفر داده می‌شود، سبب خواهد شد که این اخبار به دست شهروندان برزیلی نیز برسد و سبب ارتقاء ارتباط میان دو کشور شود. به رغم اینکه ارتباط تجاری زیادی میان ایران و برزیل وجود دارد اما اطلاعات از یکدیگر بسیار کم است و پوشش اخبار می‌تواند این خلأ اطلاعاتی را پر کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.