سفیر جمهوری آذربایجان بر لزوم روابط فرهنگی و گردشگری تبریز و گنجه تاکید کرد

سفیر جمهوری آذربایجان بر لزوم روابط فرهنگی و گردشگری تبریز و گنجه تاکید کرد

سفیر جمهوری آذربایجان در آیین افتتاحیه تبریز ۲۰۱۸ در گفتگو با ایلنا ضمن تبریک به مردم ایران و آذربایجان شرقی بر لزوم روابط فرهنگی و گردشگری تبریز و گنجه تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، بنیاد حسین‌اف با اشاره به اهمیت رویداد تبریز ۲۰۱۸ افزود: تبریز یکی از قطب‌های گردشگری ایران است که بواسطه نزدیکی به شهر نخجوان می‌تواند اهمیت مراودات فرهنگی و گردشگری دو کشور ایران و آذربایجان را دوچندان کند.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با اشاره به برنامه‌های فرهنگی سال ۲۰۱۸ از پیشنهاد برگزاری هفته فرهنگی تبریز در جمهوری آذربایجان خبر داد.

وی ضمن تاکید بر اهمیت صنعت توریسم عنوان کرد: رویداد تبریز ۲۰۱۸ و جرقه توریسم تبریز، بستر مناسبی جهت ارتباط بین‌المللی و همکاری‌های گردشگری تبریز با کشورهای اسلامی فراهم آمده است که جمهوری آذربایجان نیز از این امر استقبال می کند، برگزاری آیین افتتاح رویداد تبریز ۲۰۱۸ با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهور ایران نشان از توجه ویژه دولتمردان به صنعت گردشگری کشور و بخصوص استان آذربایجان شرقی است.

وی ضمن تشکر از برگزاری آئین افتتاح تبریز ۲۰۱۸ با کیفیتی بسیار بالا، حضور گسترده وزرای گردشگری و سفرای کشورهای اسلامی از نقاط قوت این اجلاس دانست.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.