سفیر اسپانیا در ایران خاطرنشان کرد که در آینده نزدیک امکان فاینانس و تجارت از طریق بانک های اسپانیا با شرکت‌های اروپایی فراهم خواهد شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، ادواردو لوپز بوسکتس، در دیدار با مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت،گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: علاقمند به ایجاد یک چارچوب برای سرعت بخشیدن به فرایند ایجاد ارتباط بین شرکت های اسپانیایی و ایرانی هستیم که در زمینه فاینانس، سرمایه گذاری و صادرات همکاری های گسترده ایجاد شود.

وی با بیان اینکه مهم است مشکلات برطرف شود و ساختار همکاری‌ها شکل ‌گیرد، تاکید کرد، ما به ایجاد قراردادهای مختلف اصرار داریم.

در این دیدار مرضیه شاهدایی گفت: پروژه های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در ایران وجود دارد و اگر دولت اسپانیا اطلاعات کاملی از شرکت های متقاضی سرمایه گذاری در ایران به ما ارائه دهد، می توانیم همکاری‌های گسترده میان شرکت‌های ایرانی و اسپانیایی را امکان پذیر کنیم.

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی روز شنبه با حضور بیش از چهار هزار شرکت داخلی و خارجی در فضایی به وسعت حدود ٨٠ هزار متر مربع آغاز به‎کار کرد.

با توجه به این‎که بسیاری از شرکت‎ها نماینده یک هلدینگ و یا مجموعه‎ای مشتمل بر چند شرکت هستند، در این نمایشگاه، یک هزار و 16 غرفه داخلی به نمایندگی از حدود ٢ هزار و ٥٠٠ شرکت و ٨١١ غرفه خارجی به نمایندگی از حدود یک هزار و ٥٠٠ شرکت از ٣٧ کشور دنیا شرکت کرده‌اند.

کشورهای چین، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، روسیه، ژاپن، هلند، اتریش، کره جنوبی و استرالیا به صورت پاویون در نمایشگاه شرکت کرده اند و شرکت‎های معتبر فعال در صنعت نفت در قالب غرفه‎ یا با اعزام تیم کارشناسی خود، در این نمایشگاه حاضرند.

در بخش خارجی، شرکت‎های آلمانی با در اختیار گرفتن سه هزار متر مربع، بیشترین فضا و چینی‎ها بیشترین تعداد شرکت‎های حاضر را به خود اختصاص داده‎اند.

نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران از لحاظ وسعت و تعداد شرکت‎کنندگان، نخستین نمایشگاه در سطح خاورمیانه و پنجمین نمایشگاه در سطح دنیا به شمار می‎آید؛ از لحاظ تعداد شرکت‎های خارجی حاضر در نمایشگاه بیست و دوم پس از چین، ایتالیا، هلند، فرانسه و انگلیس در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin