دکتر محمدرضا سعیدآبادی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو  با خانم دکتر جیهان طویلا نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران ملاقات کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این جلسه که در دفتر نمایندگی سازمان بهداشت جهانی در ایران واقع در ساختمان وزارت بهداشت و درمان برگزار شد، طرفین در مورد برنامه‌ها و فعالیت‌های مشترک و همسوی کمیسیون ملی یونسکو و سازمان بهداشت جهانی مذاکره و برنامه‌های مشترکی را برای آینده نزدیک طراحی کردند.

دکتر سعیدآبادی در این دیدار با اشاره به فعالیت‌ها و اولویت‌های پنج گروه تخصصی یونسکو (آموزش، علوم طبیعی، علوم اجتماعی، فرهنگ و ارتباطات) تاکید کرد که با وجود همخوانی در بسیاری از فعالیت‌ها به خصوص در حوزه علوم اجتماعی همچون مسئولیت اجتماعی، آموزش مهارت‌های زندگی، توانمندسازی زنان، بهداشت محیط‌های آموزشی، موضوع‌های مرتبط با جوانان و مباحث مربوط به اخلاق زیستی و اخلاق پزشکی، می توان کارگاه‌های آموزشی، دوره‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت و پروژه‌های مشترکی را طراحی و با کمک وزارتخانه‌های مربوط و سازمان‌های اجرایی کشور اجرا کرد.

وی افزود: یکی از اصلی‌ترین شعارهای یونسکو “آموزش برای همه (Education for all) و اصلی‌ترین شعار سازمان بهداشت جهانی سلامت برای همه (Health for all) است که با وجود وابستگی مستقیم سلامت و آموزش، بیانگر اهمیت ارتباط دو سازمان می باشد.

دکتر شیدا مهنام سرپرست اداره علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون ضمن اشاره به اولویت‌های دپارتمان علوم اجتماعی یونسکو در حوزه اخلاق در موضوع طب سنتی و دستاوردهای کشورمان در این حوزه پیشنهاد نمود در این حوزه هم همکاری‌هایی برای تهیه برنامه‌های مشورتی به سازمان‌ها، انجمن‌ها و نهادهای مرتبط صورت پذیرد.

خانم دکتر جیهان طویلا نماینده سازمان بهداشت جهانی نیز ضمن استقبال از همکاری آن سازمان با کمیسیون ملی یونسکو پیشنهاداتی را در خصوص اجرای برنامه‌های مشترک مطرح کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin