بهادر عبدالله اف سفیر ازبکستان در ایران با مرتضی صفاری نطنزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، صفاری نطنزی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه روابط تاریخی و فرهنگی میان دو ملت گفت: اشتراکات تاریخی و فرهنگی فراوانی در ایران و ازبکستان وجود دارد که پشتوانه محکمی برای توسعه و گسترش ارتباطات سیاسی، اقتصادی به ویژه روابط پارلمانی فیمابین می‌باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تروریسم و افراطی‌گری را خطری برای منطقه و کشورهای جهان دانست و افزود: سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران مبارزه شفاف و جدی با گروه‌های تروریستی و افراطی است و از هرگونه اقدامی در جهت نابودی این گروه‌ها حمایت می‌کند.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده بهینه از ظرفیت‌های اقتصادی و کشاورزی در دو کشور افزود: باید با برنامه‌ریزی دقیق از فرصت‌های اقتصادی، صنعتی و کشاورزی ایران و ازبکستان در جهت تأمین منافع دو ملت بهره برد.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی در پایان درگذشت اسلام کریم اف رئیس جمهور ازبکستان را به دولت و ملت ازبکستان تسلیت گفت.

در ادامه این دیدار بهادر عبدالله اف سفیر ازبکستان در تهران، جمهوری اسلامی ایران را کشوری بزرگ و تأثیرگذار در منطقه خواند و گفت: دولت و پارلمان ازبکستان از هرگونه فعالیتی در راستای تحکیم و تقویت مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان جمهوری ازبکستان و جمهوری اسلامی ایران تأکید دارند.

بهادرعبدالله اف با تشکر از پیام های تسلیت مقامات عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت درگذشت اسلام کریم اف خاطر نشان کرد: ارسال پیام‌های تسلیت مقامات ایرانی به مناسبت این واقعه دردناک و حضور وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در مراسم تدفین مرحوم اسلام کریم اف نشان دهنده دوستی و اشتراکات تاریخی دو ملت ایران و ازبکستان می‌باشد.

سفیر ازبکستان در تهران در پایان از آقای صفار نطنزی جهت نظارت در انتخابات آتی ریاست جمهوری ازبکستان به عنوان عضو ناظر بین‌المللی دعوت رسمی به عمل آورد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin