یوهونگ یانگ سفیر چین و اعضای سفارت چین در ایران درمنزل یک عضو رسمی معبد شائولین در بهشهر حضور یافتند.سفیر چین از سبک بازی‌های ایران در رشته‌های رزمی تمجید کرد و با اشاره به اینکه ایران بعد از چین در رشته‌های رزمی بویژه ووشو مدعی جهان است، اظهار داشت: ایران با پیشرفت‌های زیادی که در ووشو دارد، رقیب قدرتمندی برای چین محسوب می‌شود.

یوهونگ یانگ با اشاره به فعالیت‌های تحسین برانگیز مسعود جعفری یکی از اساتید جوان ووشو، خاطر نشان کرد: 17 ژانویه برابر با 28 دی، جشنی در سفارت چین برگزار می‌شود که از ایشان برای نمایش ووشو و رقص شیردعوت شده است.

سفیر جمهوری خلق چین در ایران درباره آشنایی خود با استاد مسعود جعفری گفت: وی یک دوره رزمی را در معبد شائولین آموزش دید و عضو رسمی معبد شائولین و یکی از افتخارات ووشو جهان است.

از آنجا که مسعود جعفری هم ‌اکنون مربیگری تیم ملی ووشو گرجستان را بر عهده دارد و در لحظه مخابره خبر در راه بازگشت به تهران و سپس بهشهر بود، سفیر جمهوری خلق چین و هیئت همراه، برای عرض ارادت در خانه پدری ایشان با خواهر و سایر نزدیکانشان نشستی صمیمی داشتند.

استقبال از سفیر چین در ایران با رقص شیر همراه بود که مورد توجه حضار قرار گرفت. یوهونگ یانگ همچنین به رسم یادبود، هدیه‌ای را به خانواده ایشان تقدیم کرد.

مسعود جعفری قهرمانی‌های مختلفی از سطح شهرستانی تا بین‌المللی را در کارنامه خود دارد. وی بیش از 2 هزار شاگرد و مربی را در ایران و کشورهای اطراف پرورش داده است. این استاد ووشوی ایران، متولد 1355 و از سال 74 در کسوت مربیگری درآمده است.

استاد جعفری، مربیگری تیم ملی ووشو آذربایجان را هم در سوابق خود دارد و علاوه بر این فعالیت‌ها، نویسندگی کتاب زبان چینی در ووشو و تهیه ‌کنندگی و بازیگری در فیلم‌های رزمی از جمله اژدهای سرخ را تجربه کرده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin