هفته فرهنگی ویتنام با حضور رئیس خانه احزاب ایران، مدیران وزارت خارجه، سفرای کشورهای ویتنام، استرالیا، دانمارک و گروهی از هنرمندان کشورمان در تئاتر شهر تهران برگزار شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در ابتدای این آیین نگوین هنگ تک سفیر ویتنام ضمن عرض خیرمقدم به حاضران، به گوشه ای از فعالیت فرهنگی کشورش اشاره کرد و گفت که به مناسبت این هفته، پیش بینی اجرای چند قطعه سرود محلی ویتنام شده است و در ادامه نیز از رئیس خانه احزاب ایران خواست تا دقایقی در این آیین سخنرانی کند.

در این مراسم قدرتعلی حشمتیان، رئیس خانه احزاب ایران در سخنانی ضمن تبریک هفته فرهنگی ویتنام، گفت: درست است وقتی نام خانه احزاب برده می شود، برداشت این خواهد بود که باید سیاسی صحبت کنیم اما بنده به عنوان رئیس خانه احزاب ایران و عضو هیأت رئیسه کانون نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی، قطعاً امشب در این جلسه سیاسی صحبت نخواهم کرد.

رئیس خانه احزاب ایران به گوشه هایی از خدمات فرهنگی خود در دوران دفاع مقدس در ارتباط با تهیه فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی اشاره کرد و گفت که در دوران دفاع مقدس، تهیه کنندگی فیلم هایی همچون صبحگاه خونین، تله، کلید، شلیک نهایی و سریال های بیداران و مرزدارن را با کمک دوستان برعهده داشته است.

وی همچنین با اشاره به اینکه خانه احزاب ایران عضو هیأت رئیسه احزاب آسیایی (ایکاپ) است، تأکید کرد: ما آماده گفت وگو و تبادل فرهنگ کشور بزرگ و قدرتمندمان با فرهنگ کشورهای دوست هستیم.

حشمتیان همچنین در پاسخ به دعوت سفیر کشور ویتنام از خانه احزاب، از حزب حاکم ویتنام برای بازدید از خانه احزاب ایران دعوت کرد.

در ادامه نیز چند قطعه سرود محلی ویتنام توسط گروه اعزامی کشور ویتنام اجرا شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin