كیم سئونگ هو سفیر كره جنوبی به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران از واحد پرورش گل و گیاه ارگانیك رویش طبرستان بازدید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این بازدید حسن خیریانپور با بیان اینكه این مجموعه با 30 سال سابقه تولید محصولات باغی، گلخانه ای و گیاهان دارویی از تكنولوژی های روز دنیا در تولید محصولات گلخانه ای بهره می گیرد گفت: این واحد تولیدی شركت نمونه ملی ایران در تولید گیاهان دارویی و محصولات گلخانه ای و باغبانی است كه نقش مهمی در سهم بری از صادرات غیر نفتی كشور ایفا می كند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اشتغال زایی این واحد تولیدی را 120 پرسنل و 80 متخصص اعلام نمود و گفت: در حال حاضر مركز لجستیك و پایانه صادرات محصولات كشاورزی در دست احداث قرار دارد .

ایشان به مذاكرات صورت گرفته شركت كره ای با صاحبان این واحد تولیدی در زمینه همكاریهای مشترك در احداث نیروگاه تولید برق و گلخانه در جوار هم برای بهره مندی از میزان هدررفت انرژی نیروگاه برای تولید گیاهان گلخانه ای اشاره كرد و ابراز امیدواری كرد این مذاكرات مورد حمایت سفارت كره جنوبی در تهران قرار گیرد.

وی گفت: موقیعت جغرافیایی و آب و هوای مازندران امكان پرورش و تكثیر همه نوع گیاهان دارویی را فراهم می كند. این گیاهان دارویی برای درمان اغلب بیماریها مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت صادرات نیز دارد.

حسن خیریانپور استفاده از آب باران و ذخیره سازی و فیلتر كردن آن را به منظور صرفه جویی در ذخایر طبیعی استان یكی از ویژگی های این واحد تولیدی عنوان نمود .

ایشان در پایان علاقمندی واحد پرورش گل و گیاه ارگانیك رویش طبرستان را برای همكاری با شركتهای علاقمند كره جنوبی برای صادرات محصولات مركبات، كیوی و گیاهان دارویی و گلخانه ای اعلام نمود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin