در حالی که بیش از هزار مجموعه و مرکز بهداشت در سیل‌های آخیر آسیب دیده یا تخریب شده‌اند، اولین محموله تجهیزات نگهداری واکسن با هماهنگی یونیسف وارد کشور شد.

 به گزارش آوا دیپلماتیک، طبق برآورد دفتر نمایندگی یونیسف در جمهوری اسلامی ایران، سیل‌های ویرانگر در سه چهارم استان‌های ایران بیش از 10 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است، که از این تعداد دو میلیون نفر در معرض آسیب شدید قرار گرفته و 500 هزار نفر نیز از خانه‌هایشان آواره گشته‌اند که نیمی از این افراد را کودکان تشکیل می‌دهند.

علاوه بر این، بیش از هزار مجموعه بهداشتی و هزار مدرسه تخریب شده یا به شدت آسیب دیده‌اند. در نتیجه 100 هزار کودک از مدرسه محروم مانده و هزاران نفر نیز به مراقبت‌های بهداشتی اولیه دسترسی ندارند.

 تجهیزات نگهداری واکسن یونیسف، شامل 200 جعبه حمل واکسن و 100 جعبه نگهداری در دمای پایین، وارد کشور شد. این تجهیزات در ارائه خدمات اولیه واکسیناسیون به کودکان در استان‌های سیل زده استفاده خواهد شد تا از شیوع بیماری‌ها جلوگیری شود.

هشتاد یخچال واکسن نیز از سوی یونیسف به ایران ارسال شده‌اند و در راهند.

نیازهای کودکان در ایران با گذر زمان حادتر می‌شود و این امر نشانگر ضرورت ارسال سریع کمک‌های بیشتر است. به منظور ارسال کمک‌های اضطراری به کودکان سیل‌زده در ایران یونیسف خواهان دریافت کمک مالی به مبلغ 8/9 میلیون دلار شده است. این سازمان اکنون با کمبود هشت میلیون دلاری در بخش تأمین این منابع مواجه است. در صورت تأمین منابع مالی، تجهیزات بیشتری در حوزه آموزش کودکان، آب و بهداشت عمومی و فردی برای کودکان سیل زده خریداری خواهد شد.

منابع مالی جمع‌آوری شده در حساب‌هایی که اخیرا برای کمک به سیل‌زدگان ایجاد شده‌اند یونیسف را قادر خواهد ساخت که تجهیزات ضروری را از مراکز عرضه تجیهزات این سازمان در خارج از کشور تهیه کرده و به ایران منتقل کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin