هم‌زمان با پایان یافتن مدت مأموریت احمد هارون نجم‌پور به عنوان معاون سفیر افغانستان در تهران، مراسم تودیع و خداحافظی او با حضور جمعی از مقام‌های وزارت امورخارجه ایران و دیپلمات‌های سفارت‌های خارجی برگزار شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، مراسم تودیع و خداحافظی هارون نجم‌پور در مقر سفارت افغانستان در تهران برگزار شد، در ابتدای این مراسم عبدالغفور لیوال، سفیر و نماینده فوق‌العاده جمهوری اسلامی افغانستان در سخنانی از کارکردهای مسئولین پیشین این سفارت به نیکی یاد کرد و نسل جوان دیپلمات‌های کشور هم‌چون نجم‌پور را دارای پتانسیل‌های بالقوه برای رشد و ترقی افغانستان دانست.

 وی گفت که مطمئن است با ظرفیت و توانمندی که هارون نجم‌پور دارد، در کابل می تواند در مقام‌های بالاتر به دولت و ملت خود خدمت کند.

 در ادامه، حاجی‌زاده، رییس اداره افغانستان در وزارت امورخارجه ایران نیز در سخنانی، ضمن تبریک به مناسبت آغاز کار رسمی سفیر جدید افغانستان در تهران، با تأکید بر اهمیت روابط دو جانبه بین دو کشور، ابراز امیدواری کرد که افغانستان به مرحله‌ای از رشد برسد که در هیچ موردی احتیاج به حمایت‌های خارجی‌ها نداشته باشد.

 وی از همکاری‌های هفت ساله خود با نجم‌پور در کابل و تهران به نیکی یاد کرد و گفت که در این مدت توانسته مسائل بین دو کشور را به خوبی درک کرده و برای حل آن تلاش نمایند.

 هارون نجم‌پور هم در این مراسم از اعتماد ریاست جمهوری، مقام‌های عالی‌رتبه، وزیر خارجه و معین سیاسی این وزارت که این مسئولیت مهم و سنگینی را به او سپرده بودند، تشکر کرد.

 نجم پور کار در ایران را بسیار مهم خواند و گفت: در این مدت تجربه‌های بسیار مهمی آموختم و این تجربه‌ها از کشور مهمی مثل ایران که دارای اشتراکات فراوان و مسائل مختلف مثل اقتصاد، تجارت، پی‌گیری مشکلات و دغدغه‌های جمع عظیم مهاجرین و حجم بالای ارتباطات و رفت و آمد زیاد هیئت‌ها با افغانستان و مدیریت آن‌ها است، برایم بسیار با اهمیت بوده و تجربه‌ای بزرگ است.

 وی افزود: من در این مدت رابطه خوب و نزدیکی با سازمان‌های بین‌المللی و سایر وزارت‌خانه‌های ایران و همچنان سفارت‌خانه‌ها داشتم و از همکاری‌های وزارت خارجه ایران و نهادهای مختلف به خصوص همکاری‌های ستاد افغانستان در وزارت خارجه ایران به مدیریت آقای حاجی‌زاده تشکر می‌کنم.

 معاون پیشین سفارت افغانستان در تهران ابراز امیدواری نمود که این همکاری‌ها بتواند گرهی از گره‌های موجود در روابط دو کشور و دو ملت را برطرف کند.

 وی در عین حال از همه دیپلمات‌ها و کارمندان محلی این سفارت که در این مدت همکار و همراه او بودند، تشکر نمود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin