به گزارش آوا دیپلماتیک، سفیر غیر مقیم سنگاپور در تهران با مسئولین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، درخواست آقای “اونگ کنگ یونگ” سفیر غیر مقیم سنگاپور در تهران مبنی بر ملاقات با مسئولین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ایشان با آقای دکتر طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان و آقای دکتر نوکنده، رئیس کل موزه ملی ایران، با حضور جناب آقای انصاری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور، نمایندگان وزارت امور خارجه دو کشور و نماینده دفتر امور بین الملل سازمان، در محل موزه ملی ایران دیدار و گفت و گو نمود.

طرف ایرانی ضمن خوشامدگویی و اشاره به روابط مطلوب ایران و سنگاپور و قرابت های فرهنگی مشترک مابین دو ملت، توضیحاتی درخصوص آثار موجود در موزه ملی ایران و دیگر گنجینه های تاریخی ایران ارائه و آمادگی خود را برای همکاری با طرف سنگاپوری و برگزاری دو نمایشگاه آثار موزه ای ایران در موزه تمدن های آسیایی سنگاپور و آثار موزه های سنگاپور در ایران اعلام داشت.

راه اندازی بخش ایران شناسی در موزه تمدن های آسیایی سنگاپور، اجرای طرح کنسرسیوم گردشگری فیمابین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه آسه آن، استقبال از حضور سرمایه گذاران سنگاپوری جهت ورود به حوزه گردشگری و سرمایه گذاری در ساخت هتل و تجهیزات زیربنایی، تشکیل کمیته مشترک گردشگری و اعلام آمادگی برای برگزاری متقابل هفته های فرهنگی-گردشگری و جشنواره های غذای دو کشور، سایر موارد همکاری بود که از سوی معاون میراث فرهنگی کشور، اعلام گردید.

آقای یونگ که پیشتر نیز مسئولیت دبیرکلی اتحادیه آسه آن را برعهده داشته، ضمن استقبال و تایید لزوم ایجاد و گسترش ارتباطات دوجانبه به ویژه تعاملات فرهنگی، اظهار داشت موارد را به مقامات مربوطه سنگاپوری انعکاس خواهد داد. وی با اشاره به اینکه سال ۲۰۱۹، همزمان با دویستمین سالگرد شکل گیری سنگاپور نوین خواهد بود، برگزاری برنامه هایی با محوریت اشتراکات و تعاملات میان دو کشور از جمله هفته های فرهنگی را پیشنهاد نمود.

گفتنی است تاکنون دو یادداشت تفاهم جهانگردی (۱۳۸۴) و تفاهم نامه همکاری موزه ای بین موزه ملی ایران و موزه تمدن های آسیایی سنگاپور( ۱۳۹۲) و بین سازمان میراث فرهنگی و طرف سنگاپوری منعقد شده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin