در نشست مشترک سفیر ایران در سنگال و سفیر سنگال در ایران با شهردار اصفهان سفیر سنگال در ایران گفت: تلاش ما این است که مردم دو کشور شناخت بهتری نسبت به یکدیگر پیدا کنند تا توسعه روابط بهتر و راحت‌تر انجام بگیرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سالیو نیانگ دینگ با ابراز خرسندی از اینکه قرار است میدانی در داکار به نام اصفهان نامگذاری شود، افزود: سعی می‌کنیم هر چه زودتر مقدمات اجرای این میدان و نامگذاری آن را عملیاتی کنیم.

وی با اشاره به بازدید خود از کارخانه پسماند شهرداری اصفهان، با بیان اینکه موضوع پسماند و بازیافت مواد مختلف برای شهر داکار بسیار مهم است گفت: با صحبت‌هایی که با شهردار داکار خواهم داشت از تجربیات شهرداری اصفهان در این حوزه بهره می‌بریم.

طراحی و نامگذاری میدانی به نام اصفهان در داکارنیانگ دینگ با بیان اینکه من به عنوان سفیر بسیار خوشحال می‌شوم روابط خود را با شهری زیبا مانند اصفهان توسعه دهیم، افزود: جدای از موضوعات تجاری، صنعتی و اقتصادی توسعه روابط از مبحث فرهنگی نیز با شهر اصفهان برای کشور سنگال بسیار مهم است.

سفیر ایران در سنگال هم با اظهار خرسندی که دوازدهمین سال خواهرخواندگی اصفهان و داکار با پنجاهمین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور ایران و سنگال همزمان شده است پیشنهاد برگزاری هفته فیلم اصفهان را در بخش فرهنگی در داکار در سال جاری میلادی داد و خواستار فراهم شدن امکان حضور هنرمندان صنایع دستی در این کشور در چارچوب نمایشگاه “فیداک” که در دسامبر برگزار می‌شود شد.

محمدرضا دهشیری با اشارخ به ظرفیت و قابلیت‌های خوبی که در حوزه پسماند در اصفهان وجود دارد ابراز امیدواری کرد فرصتی فراهم شود تا در چارچوب قرارداد BOT و با همکاری اصفهان در ساخت کارخانه در مرکز بازیافت شهر داکار، بتوان پسماند این شهر را به شکل بهتری مدیریت کرد.

شهردار اصفهان هم در این دیدار با بیان اینکه ایران و سنگال دارای مشترکات زیادی مانند دین واحد هستند گفت: شعار مردم سنگال “یک مردم، یک هدف و یک کیش” است که این شعار دارای وجوه مشترکی با ایران است و ما می‌توانیم مصداق‌های این شعار را در کشورمان نیز مشاهده کنیم.

طراحی و نامگذاری میدانی به نام اصفهان در داکارقدرت الله نوروزی با اشاره به اینکه قرار است میدانی به نام اصفهان در شهر داکار نامگذاری شود افزود: همانطور که نام اصفهان در یکی از میدان‌های داکار نقش می‌بندد در اینجا هم مانند دیگرشهر‌های خواهرخوانده اصفهان مانند لاهور، فرایبورگ و کوالالامپور، یکی از خیابان‌ها یا میادین اصفهان به نام داکار نامگذاری می‌شود.

وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی این آمادگی وجود دارد هفته فرهنگی اصفهان در داکار و هفته فرهنگی سنگال یا داکار در اصفهان برگزار شود، گفت: برگزاری هفته فرهنگی را به عنوان یک کار شایسته قبل از کرونا نهادینه کردیم و این کار را می‌توانیم در این مقطع در شهر داکار انجام دهیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin