سفیر مالزی گفت: تعداد مسافران ایرانی که به مالزی سفر می‌کنند رشد چشمگیری نسبت به سال قبل داشته و ما از این بابت بسیار خوشحال هستیم.

به گزارش آوا دیپلماتیک، داتو رستم یحیی، در حاشیه مراسم قرعه‌کشی جوایز هواپیمایی ایرآسیا، اظهار داشت: ایران مهم‌ترین مبدا گردشگران مالزی در منطقه خاورمیانه است. ما سعی داریم علاوه بر جذب مسافر از ایران، به توسعه گردشگری این کشور نیز کمک کنیم و مردم کشور مالزی را به بازدید از ایران تشویق کنیم.

وی افزود: گردشگری در مالزی یکی از کلیدی‌ترین صنایع است. به همین دلیل با دیگر کشورها و تقویت ارتباط با گردشگران خارجی، برای ما امر بسیار مهمی است. ایران هم ظرفیت‌های بسیار بالایی برای جذب گردشگر دارد که در صورت تقویت زیرساخت‌ها می‌تواند رشد قابل توجهی در میزان پذیرش گردشگران خارجی داشته باشد. ما تمایل زیادی داریم تا همکاری‌های توریستی‌مان با ایران را دوجانبه کنیم و علاوه بر جذب مسافران ایرانی، گردشگران مالزی را نیز به بازدید از ایران، تشویق کنیم.

رستم یحیی در ادامه به فعالیت‌های اخیر سفارت مالزی در تهران اشاره کرد و گفت: با هدف تشویق گردشگران ایرانی به بازدید از جاذبه‌های مالزی، مذاکره‌ها و برنامه‌هایی را در دستور کار داریم که مراسم قرعه‌کشی امروز نماینده رسمی شرکت ایرآسیا در ایران، یکی از این برنامه‌ها بود. همچنین با شرکت هواپیمایی مالزی نیز گفتگوهایی انجام دادیم که نتیجه آن افزایش تعداد پروازهای تهران–مالزی از ۴ پرواز در هفته به ۵ پرواز بود. در شهرهای مختلف ایران هم سمینارهای متنوعی را برگزار کردیم تا فعالان ایرانی صنعت گردشگری با مالزی بیشتر آشنا شوند.

سفیر مالزی در ایران در انتها ابراز امیدواری کرد که مذاکره‌های دو دولت ایران و مالزی در جهت رفع موانع روابط بانکی میان دو کشور زمینه را برای توسعه همکاری‌های تجاری بخش خصوصی دو کشور فراهم کند.

شرکت فراز پرواز غرب ایرانیان، نماینده رسمی و انحصاری هواپیمایی ایرآسیا در ایران، مراسم قرعه‌کشی ۱۰ تور کامل سفر به مالزی را با حضور سفیر و مدیران ارشد سفارت مالزی در تهران برگزار کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin