حسین امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر قطر در تهران ضمن ابراز خرسندی از توسعه مناسبات دو کشور، آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای کمک به تقویت همکاری های دو کشور مورد تاکید قرار داد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل از اقداماتی که علیه دولت و ملت قطر از طرف برخی همسایگان انجام شده است، ابراز تاسف کرد و اظهار داشت: ما با تهدید،‌ و اعمال فشار در روابط بین کشورها مخالف هستیم و معتقدیم این اقدامات خودسرانه و مغایر حقوق بین الملل به بی ثباتی و ناامنی در منطقه منجر خواهد شد.

وی گفت: ما ثابت کرده ایم دوست دوران سخت کشورهای منطقه هستیم. حوادث اخیر در قبال قطر و لبنان نشان داد روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه می تواند مانع از آتش افروزی بیگانگان و فتنه گری آنها میان کشورهای منطقه شود.

امیرعبداللهیان با ابراز تاسف از وادار کردن سعد حریری به اعلام استعفای خود از مبداء ریاض گفت: تجربه نشان می دهد مداخلات خارجی به سود امنیت و ثبات منطقه نبوده و در هر جا که بیگانگان در منطقه دخالت کرده اند‌، برای چند دهه ناامنی به بار آورده اند.

علی بن حمد علی السلیطی نیز در ادامه این دیدار گفت: قطر همواره روابطی متین با جمهوری اسلامی ایران داشته و اکنون این روابط برادرانه در مسیر خوبی قرار گرفته است.

علی بن حمد علی السلیطی با اشاره به تحولات و بحران های موجود افزود: تحولات منطقه به گونه ای پیش می رود که نگران کننده است.

سفیر قطر اظهار داشت: مقابل تهدید و فشارها ایستادگی کرده و همواره از مسیر گفت وگو برای رفع سوء تفاهمات استقبال کرده است.

وی با اشاره به مناسبات رو به رشد دو کشور افزود: همکاری های پارلمانی دو کشور مورد توجه قطر است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin