سفیر عراق در ایران گفت: دو کشور می توانند برای رونق واحدهای تولیدی به خصوص صنایع تعطیل که به مصلحت هر دو کشور است، کمک کنند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سعد جواد قندیل در دیدار با استاندار تهران خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم بر سر یک موضوع به شکل متمرکز بحث و تبادل نظر داشته باشیم مخصوصاً آنکه به زودی استاندار تهران به عراق سفر خواهد کرد.

وی یاداورشد: پیشنهاد می‌کنیم یک دیدار مشترک بین فعالان بنگاه‌های اقتصادی دو کشور به خصوص آن دسته از صنایعی که تعطیل هستند داشته باشیم.

جواد قندیل در خصوص برنامه ریزی برای اربعین حسینی نیز اظهار داشت: از سفر استاندار تهران به عراق و نجف اشرف در آینده نزدیک خوشحال هستیم به خصوص آنکه این سفر موجب خدمت رسانی بهتر به زائران حسینی می‌شود.

سفیر عراق در ایران گفت: برای سفر اربعین تمام امکانات سفارت در ایران بسیج خواهد شد تا این مراسم با موفقیت هر چه تمامتر برگزار شود.

در این دیدار استاندار تهران گفت: این استان در حوزه های مختلف به خصوص بخش پتروشیمی آماده همکاری با سرمایه گذاران عراقی است.

انوشیروان محسنی بندپی افزود: در موقعیت کنونی امید می‌رود که بتوان شرایطی را برای حضور سرمایه گذاران عراقی در ایران فراهم کرد.

وی یادآورشد: فعالان بخش خصوصی در حوزه پتروشیمی اعلام آمادگی کرده‌اند که می‌توانند نفت خام را از عراق وارد و پس از فرآوری آن را صادر کنند.

محسنی بندپی یکی از مهمترین ظرفیت‌های اقتصادی استان تهران را صدور خدمات فنی و مهندسی خواند و از وجود بیشترین تعداد دانش آموختگان کشور در رشته‌های مهندسی، فنی و عمران در این استان خبر داد.

استاندار تهران گفت: این استان در زمینه خدمات مشاوره‌ای، مشارکت در حوزه درمانی، احداث مسکن و تولید و تأمین مصالح ساختمانی می‌تواند با عراق همکاری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های همکاری دو کشور می‌تواند خیلی بیشتر از آنچه که در شرایط کنونی وجود دارد، توسعه یابد.

محسنی بندپی اضافه کرد: عراق هم خواهان توسعه همکاری‌های دو جانبه و اقتصادی است که خواسته‌ای قابل حصول و در دسترس محسوب می‌شود.

استاندار تهران همچنین خواستار حضور سرمایه گذاران عراقی در تهران و مشاهده فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی شد.

وی همچنین هدف اصلی این دیدار را شرکت مردم ایران در حماسه اربعین بیان کرد و گفت: در اربعین می‌توان تجلی سخن امام خمینی (ره) را که فرمود مسلمانان هرچه دارند از محرم و صفر است را مشاهده کرد.

محسنی بندپی تاکید کرد: امسال به سبب حذف ویزا، پیش بینی می‌شود که تعداد زائران اربعین بیش از سال‌های گذشته باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار تهران نیز در این جلسه گفت: طی سال‌های گذشته در موکب‌های این استان در نجف از ۷۰ هزار زائر پذیرایی کردیم.

حمیدرضا گودرزی بیشترین محل مأموریت استان تهران در اربعین حسینی را نجف اشرف دانست و افزود: امسال به دستور وزیر کشور و استاندار تهران بناست بار دیگر در این منطقه به زائران اباعبدالله الحسین خدمت رسانی کنیم.

وی اعلام کرد: این خدمت رسانی به زائران به منظور آسان سازی سفر اربعین و خدمت به این زوار انجام می‌شود.

استاندار تهران طی چهار ماه گذشته سه دیدار با سه سفیر کشورهای روسیه، ترکیه و عراق داشته است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin