سفیر آلمان در تهران از تمایل شرکت های آلمانی برای برقراری ارتباطات تجاری بیشتر با ایران سرمایه گذاری مستقیم خبر داد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، بارون میکائیل اشترنبرگ، سفیر آلمان در ایران طی دیدار با هیات رئیسه اتاق تهران، درباره راهکارهای اشفزایش مبادلات تجاری و نیز سرمایه گذاری های مشترک گفتگو کرد.

دو طرف با ابراز امیدواری نسبت به رفع موانع جاری بر سر راه توسعه تجارت میان ایران و آلمان در آینده نزدیک، خواستار برقراری ارتباطات نزدیک تر بین تجار و کارآفرینان دو کشور برای فراهم سازی شرایط مناسب همکاری های تجاری و سرمایه گذاری مشترک شدند.

در این دیدار مسعود خوانساری رییس اتاق تهران نیز روابط عمیق فعالان اقتصادی ایران و آلمان را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد با رفع تحریم ها، افزایش مبادلات هیات های تجاری و برگزاری نمایشگاه ها، توانمندی های دو کشور بیش از پیش برای طرف مقابل آشکار شود و روابط تجاری ایران و آلمان به سطح قابل قبولی افزایش یابد.

یورو استات پایگاه خبری کمیسیون اروپا پیش از این اعلام کرد: میزان مبادلات تجاری میان ایران و آلمان در سال 2014 میلادی رشدی به میزان 26 درصد نسبت به 2013 داشت.

آمارهای رسمی نشان می دهد حجم مبادلات تجاری بین ایران و آلمان در سال 2013 برابر با 2.1 میلیارد یورو بوده است و مبادلات در سال گذشته به رقم 2.66 میلیارد یورو رسید که رشدی به میزان 26 درصدی را نشان می دهد.

ارزش صادرات کالای آلمانی به ایران در سال 2014 به میزان 2.38 میلیارد یورو ثبت شده است که نسبت به سال 2013 افزایش 29 درصدی یافت.

همچنین گزارشهای آماری حاکی است، میزان واردات آلمان از ایران در سال 2014 به رقم 280 میلیون یورو رسید که در مقایسه با سال2013 رشدی بالغ بر هشت درصد داشت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin