عباس خامه‌یار، معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با اونگ کنگ یونگ، سفیر غیرمقیم (ترددی) سنگاپور در تهران، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در ابتدای این دیدار عباس خامه‌یار با تأکید بر روابط دیرینه و خوب دو کشور، در خصوص نحوه فعالیت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی توضیحاتی ارایه داد و به فعالیت 83 نمایندگی فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در 63 کشور جهان که در بخش‌های مختلف فرهنگی، هنری، پژوهشی و نشر فعالیت می‌کنند، اشاره کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه ایران در هنرهای تجسمی و سینما صاحب سبک است، بر توسعه روابط فرهنگی دو کشور تأکید کرد و در این باره، برگزاری هفته‌های فرهنگی، همکاری در امور موزه‌ای و کتابخانه‌ای، گفت‌وگوی ادیان و امضای توافقنامه فرهنگی را زمینه‌های خوبی برای توسعه روابط معرفی کرد.

معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در بخش پایانی سخنانش ضمن دعوت از وزیر فرهنگ سنگاپور برای حضور در ایران، بر ضرورت فراهم‌سازی زمینه‌های لازم برای امضای توافقنامه فرهنگی بین دو کشور تأکید کرد و همچنین از دو نفر از نویسندگان مطرح سنگاپوری برای شرکت در نشست اداری مشترک با شهر کتاب دعوت به عمل آورد.

در ادامه این دیدار نیز اونگ کنگ یونگ، سفیر غیرمقیم سنگاپور در تهران، از فرهنگ و تمدن ایران تجلیل کرد و خطاطی را از هنرهای مورد علاقه مردم سنگاپور دانست و گفت: خود من نیز به خط کوفی، به دلیل اینکه خطاطی به صورت اشکال مختلف همچون گل و بلبل نمایان می‌شود، بسیار علاقه دارم.

وی همچنین اظهار کرد: دولت سنگاپور تمایل دارد تا امور فرهنگی و هنری توسط بخش خصوصی به اجرا درآید و خود تنها امر نظارت را بر عهده داشته باشد.همچنین به دلیل هزینه‌های بالای نگهداری و بازسازی ابنیه و بنیادهای فرهنگی، سنگاپور هم اکنون به برگزاری نمایشگاه‌ها و برنامه‌های فرهنگی به صورت مجازی روی آورده است.

سفیر سنگاپور ادامه داد: هنرهای تجسمی و فیلم‌های سینمایی ایران از طریق فعالیت‌های مردمی در سنگاپور به نمایش درمی‌آیند و مورد استقبال عموم قرار می‌گیرند.

اونگ کنگ یونگ در پایان سخنانش با تأکید بر ضرورت سفر معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از سنگاپور، از عباس خامه‌یار برای سفر از این کشور دعوت به عمل آورد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin