سفیر جدید الجزایر در ایران با وزیر راه و شهرسازی به عنوان رئیس طرف ایرانی در کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور دیدار کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، در دیدار با عبدالمنعم احریز، سفیر جدید الجزایر در ایران ضمن ابراز خرسندی از سفر اخیر وزیر نیروی ایران به الجزایر خاطرنشان کرد: با توجه به روابط خوب سیاسی میان دو کشور، علاقه‌مندیم و آمادگی کامل داریم در حوزه اقتصادی و فرهنگی، روابط دو کشور را توسعه دهیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: با توجه به روابط خوب سیاسی میان دو کشور، علاقه‌مندیم و آمادگی کامل داریم در حوزه اقتصادی و فرهنگی، روابط دو کشور را توسعه دهیم.

آخوندی در ادامه خاطرنشان کرد: مجدانه تلاش می‌کنیم که تفاهمات و روابط جنبه عملیاتی پیدا کند و در این زمینه کاملا آمادگی داریم از مرحله تفاهمات عبور کرده و به اجراییات بپردازیم که یکی از مصادیق آن اجرای پروژه‌های عمرانی بر اساس تفاهمات در الجزایر است.

وی به سفیر الجزایر، پیشنهاد کرد که از پروژه‌های در حال اجرا توسط شرکت‌های ایرانی در الجزایر برای آشنایی با توان مهندسی ایران و کمک به رفع مشکلات احتمالی آن‌ها بازدید کند.

همچنین عبدالمنعم احریز در این دیدار ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر و آرزوی پر برکت بودن این ماه، برگزاری دوره‌ای کمیته‌های مشترک در زمینه‌های کشاورزی، صنعت، خدمات عمومی و منابع آبی را در سال‌های اخیر منظم قلمداد کرد و از آمادگی کامل کشورش برای گسترش روابط دوجانبه خبر داد.

وی همچنین از قطعی بودن برگزاری نشست کمیته پیگیری و اجلاس عالی دو کشور تا پیش از پایان سال ۲۰۱۵ میلادی در الجزایر خبر داد.

سفیر الجزایر در تهران با اشاره به پیگیری اجرایی شدن تفاهمات کمیته خدمات عمومی از سوی طرف الجزایری، گفت: بر اساس دعوت آقای آخوندی، سفر وزیر آبادانی و مسکن الجزایر به تهران در دستور کار قرار گرفته و پس از ماه مبارک رمضان در تاریخ مناسب انجام خواهد شد.

وی همچنین بر آمادگی الجزایر برای همکاری در زمینه‌های گردشگری، اجرای پروژه‌های مسکونی، راه‌سازی، راه‌آهن، احداث سد و تولید برق تاکید کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin