در دیدار و نشست مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با سفیر مجارستان در ایران، زمینه همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری دو طرف بررسی شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار ضمن تاکید بر گسترش همکاری ها و روابط اقتصادی و تجاری میان یزد و مجارستان، در خصوص لزوم دیدار هیئت های تخصصی سرمایه گذاری دو طرف بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

سفیر مجارستان در ایران در این دیدار که در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری یزد انجام شد؛ با معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری کشورش، آمادگی خود را برای گسترش روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

 یانوش کواچ گفت: ارائه فناوری لازم در زمینه مدیریت پسماند یکی از زمینه هایی است که مجارستان آمادگی کامل برای فعالیت در ایران دارد و به درخواست های ایران در این زمینه پاسخ مثبت خواهیم داد.

وی با اشاره به ویژگی های منحصربفرد و تاریخی استان یزد، علاقمندی مردمان کشورش به شهر تاریخی یزد را خاطرنشان کرد و مهمان نوازی یزدی ها را ستود و وجود این ظرفیت ها را زمینه ساز گسترش صنعت گردشگری در استان یزد دانست و تصریح کرد: در زمینه گسترش صنعت توریسم و رونق گردشگران در ایران و استان یزد نیز آماده همکاری هستیم.

یانوش کواچ اظهار داشت: در سایر زمینه های اقتصادی از جمله ارائه فناوری های نوین کشاورزی، خرید محصولات کشاورزی و حضور شرکت های کوچک و بزرگ مجارستان در ایران نیز آمادگی داریم و می توانیم همکاری های مشترکی داشته باشیم.

نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد نیز در این دیدار روابط خوب و دیرینه ایران با مجارستان و خواهر خواندگی شهرهای یزد و یاسپرین را یادآور شد و گفت: مجارستان روابط دیپلماتیک خوبی با جمهوری اسلامی ایران دارد و سابقه روابط سیاسی و اقتصادی دو طرف دیرینه است.

 علی نمازی افزایش مبادلات اقتصادی، تجاری و بازرگانی بین یزد و مجارستان را خواستار شد و اظهار داشت: هر دو طرف با فرصت ها و زمینه های سرمایه گذاری یکدیگر آشنایی دارند و این امر فرصت خوبی برای گسترش روابط اقتصادی میان ما است.

 نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد اظهار امیدواری کرد: روابط دو کشور تقویت شود و بتوانیم از تجربیات موفق کشور مجارستان برای شکوفایی و رونق اقتصادی کشورمان بهره ببریم.

وی استقبال و حضور سرمایه گذاران خارجی در یزد طی یکسال گذشته و بعد از اجرای برجام را خوب ارزیابی و تصریح کرد: در زمینه سرمایه گذاری در بحث تولید انرژی خورشیدی استقبال خوبی از سوی سرمایه گذاران خارجی صورت گرفته است.

او اولویت نخست استان یزد برای انجام سرمایه گذاری را بحث آب و انتقال آن برشمرد و تصریح کرد: در زمینه های گردشگری و پساب صنعتی نیز ظرفیت های سرمایه گذاری خارجی در استان یزد وجود دارد.

در این دیدار و نشست فرصت های سرمایه گذاری استان یزد در زمینه های صنعت، کشاورزی، معدن، گردشگری، میراث فرهنگی و غیره و مشوق های این بخش در زمینه های مالیاتی، گمرکی، بیمه ای و زیر ساختی معرفی و سفیر مجارستان با ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری این استان آشنا شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin