در حاشیه جلسه ملاقات سفیر تاجیکستان با دکترسلطانی فر، وزیر محترم ورزش و جوانان؛ دکتر طهماسبی مدیرکل دفتر امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان با نظام الدین زاهدی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار انتقال تجارب و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه ورزش قهرمانی به منظور آماده سازی ورزشکاران تاجیکی جهت کسب مدال در عرصه مسابقات جهانی و المپیک و همچنین همکاری متقابل در زمینه توسعه رشته های محبوب تاجیکستان از محورهای اساسی بود که آقای دکتر طهماسبی مدیرکل امور بین الملل بدان اشاره داشت.

وی همچنین برگزاری برنامه های فرهنگی، ورزشی با حضور جوانان سه کشور همزبان ایران، تاجیکستان و افغانستان به مناسبت های مشترک را مورد تشویق قرار داد.

دکتر طهماسبی با اشاره به حضور مشاهیر و چهره های معروف ادب و هنر در دو کشور گفت: آشنایی جوانان دو کشور با مشاهیر و چهره های معروف عرصه ادب، فرهنگ و هنر نظیر رودکی و ابن سینا از طریق تبادل هیات های ورزشی و گروه های جوانان امکان پذیر می باشد زیرا که تلاش برای تعمیق شناخت و درک در میان جوانان دو کشور به ارتقاء سطح روابط همکاری کمک خواهد کرد.

مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان در این نشست ضمن تاکید بر راه اندازی رویدادها و نهادهای مشترک گفت: با توجه به علاقمندی طرفین، پیشنهاد می شود که برنامه های مشترک نظیر جام نوروز و رادیو ورزش با همکاری سه کشور همزبان ایران، افغانستان و تاجیکستان برگزار گردد.

سفیر جمهوری تاجیکستان نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار در خصوص نحوه استفاده اعضای سفارت تاجیکستان از اماکن ورزشی و برگزاری مسابقات ورزشی بین دیپلمات ها صحبت کرد و برای مشارکت در برنامه های ورزشی در دست اجرا از سوی دفتر روابط بین الملل ابراز علاقه نمود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin