سفیر مکزیک در ایران و ماریول شولتز رئیس نمایشگاه کتاب مکزیک با معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دیدار کردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار اولیسس کانچولا سفیر مکزیک در ایران با اشاره به حضور هیات نویسندگان مکزیک در نمایشگاه کتاب تهران گفت: جمعی از بهترین نویسندگان، ناشران و فعالان فرهنگی کشرو مکزیک در نمایشگاه تهران حضور دارند و در تلاش هستیم برنامه‌‌ها و تعاملات فرهنگی خود را در حوزه‌‌های مختلف توسعه دهیم.

وی افزود: کشور مکزیک علاقمند به حضور در فعالیت‌‌های مختلف نمایشگاه کتاب تهران است و امیدواریم بتوانیم در سال‌های آینده ارتباطات بیشتری داشته باشیم.

همچنین در این نشت ماریول شولتز، رئیس نمایشگاه کتاب گوادالاخارا با بیان اینکه نخستین بار است به ایران سفر می‌‌کند، گفت: حضور امروز ما در نمایشگاه کتاب قدم بزرگی برای افزایش تعاملات و مراوده‌‌های فرهنگی دو کشور در حوزه‌‌های بین المللی و کتاب است.

وی ادامه داد: نمایشگاه کتاب گوادالاخارا یکی از بزرگترین نمایشگاه‌‌های مکزیک است که هر ساله با حضور ناشران بزرگ آمریکای لاتین و آمریکای مرکزی و همچنین حدود ۵۲ کشور خارجی برگزار می‌‌شود.

شولتز این نمایشگاه را فرصتی برای تفکر و اندیشه اهالی فرهنگ دانست و گفت: ما این نمایشگاه را جشنواره در جشنواره می‌‌دانیم چون برنامه‌‌های متنوعی برای دیدار و گفتگوی نویسندگان و ناشران به وجود می‌‌آورد.

رئیس نمایشگاه گودالاخارای مکزیک با اشاره به آمار و ارقام گفت: ما هر ساله در سه روز نخست حدود ۲۰ هزار کتاب می‌‌فروشیم و در مدت چهار روز برپایی نمایشگاه حدود ۴۰۰ هزار جلد کتاب به فروش می‌‌رسد.

در ادامه این نشست که به همت اداره کل مجامع تشکل‌‌ها و فعالیت‌‌های فرهنگی وزارت ارشاد برگزار شد، سیدعباس صالحی نیز به ارایه آمار و ارقام درباره این نمایشگاه پرداخت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin