سفیر صربستان به همراه سرجان ایوانوویچ مربی صربستانی تیم بسکتبال آویژه صنعت پارسا مشهد با رامین طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال به گفتگو پرداختند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این جلسه شبنم کلاهی دبیر کل، مسعود قاسمی مدیر تیم‌های ملی و مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال مردان ایران نیز حضور داشتند.

در این دیدار پیشنهاد برگزاری چند بازی تدارکاتی بین تیم‌های ملی بسکتبال مردان ایران و صربستان به میزبانی کشورمان از سوی رییس فدراسیون بسکتبال مطرح شد تا ملی‌پوشان ایران بتوانند برای حضور قدرتمند در المپیک توکیو آماده شوند.

رییس فدراسیون بسکتبال ایران همچنین بیان کرد: برگزاری دیدارهای تدارکاتی ایران و صربستان پیش از حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو از اهمیت بالایی برای ما برخوردار است. فضای خوبی بین ایران و صربستان وجود دارد. حضور مربیان جوان ما در کشور صربستان جهت ارتقا سطح علمی و گذراندن دوره‌های آموزشی میان مدت و بلند مدت نیز یکی دیگر از مواردیست که برای ما مهم است، حدود ۵ ماه در هر سال فرصت داریم تا در کلینیک‌های مربیگری از مربیان خارجی استفاده کنیم. طبق جلساتی که با وزارت ورزش و جوانان داشتیم، می‌خواهیم ارتباط دو فدراسیون بسکتبال ایران و صربستان بیشتر شود و از پتانسل‌های این محیط بیش از پیش بهره‌مند شویم.

سفیر صربستان همچنین با استقبال از این پیشنهاد اظهار داشت: من این پیشنهاد را از فدراسیون‌های دیگر نیز دریافت کرده‌ام و حتما این پیشنهاد را انتقال خواهم داد اما دیدار رییس فدراسیون بسکتبال ایران و صربستان برای بررسی جزئیات این مسئله بسیار مهم است. امیدواریم پس از نوروز بتوانیم از این فضای مناسبی که مخصوصا در رشته بسکتبال وجود دارد، استفاده کنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin