سائوراب کومار، سفیر جدید هندوستان استوارنامه خود را به حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان تسلیم کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار سائوراب کومار خاطرنشان کرد: هندوستان به عنوان کشور بزرگ آسیایی، دوست مهمی برای جمهوری اسلامی ایران تلقی می شود و روابط دو کشور کهن و تاریخی است.

دکتر روحانی افزود: همسایگی ما در منطقه و اتصال جغرافیایی در اقیانوس و مسایل استراتژیک منطقه باعث می شود تا ایران و هند روابط عمیقتری با یکدیگر داشته باشند.

رئیس جمهوری تاکید کرد: ایران و هندوستان می توانند در تمامی زمینه های مورد علاقه از جمله اقتصادی، سیاسی و فرهنگی روابط خود را بیش از پیش تقویت کنند.

دکتر روحانی یادآور شد: بندر چابهار در ایران که به عنوان بندر مهم ترانزیتی، هندوستان را به افغانستان و کشورهای آسیای میانه متصل می کند، می تواند در راستای توسعه همکاری های همه جانبه دو کشور مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تهران و دهلی نو می توانند در زمینه های مختلف از جمله توسعه بنادر و راه آهن، ایجاد صنایع مختلف، انرژی و سایر بخش های اقتصادی و تجاری همکاری های گسترده ای با یکدیگر داشته باشند، ادامه داد: امیدواریم در شرایط فعلی بتوانیم با تلاش و همکاری بیشتر، زمینه های مناسبی را برای توسعه و پیشرفت روابط دو کشور ایجاد کنیم.

سائوراب کومار سفیر جدید هندوستان نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهوری با بیان اینکه دوستی و پیوندهای تاریخی ایران و هندوستان می تواند پایه ای برای توسعه روابط دو کشور باشد، گفت: هند آمادگی دارد تا در تمامی زمینه ها از جمله مسایل سیاسی، اقتصادی، موضوعات استراتژیک و مقابله با تروریسم با ایران رایزنی و مشارکت کند.

وی چابهار را به عنوان نقطه اتصال کشورش با افغانستان و کشورهای آسیای میانه حائز اهمیت توصیف کرد و خواستار توسعه همکاری ها در این منطقه و سرمایه گذاری بخش خصوصی هند در منطقه آزاد چابهار شد.

سفیر جدید هندوستان همچنین بر ایجاد تسهیلات مناسب برای توسعه روابط مردم دو کشور تأکید کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin