ابوالحسن فقیه دیدار با سفیر جدید کره جنوبی ابراز امیدواری کرد که این انتخاب به گسترش روابط بین دو کشور منجر شود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سانگ وونگ وب، سفیر کره جنوبی در تهران با ابوالحسن فقیه رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با تبریک انتخاب سانگ وونگ یوب به عنوان سفیر جدید کره جنوبی در ایران افزود: امید است این انتخاب به گسترش روابط بین دولت و ملت دو کشور ایران و کره جنوبی منجر شود.

فقیه با قدردانی از ابراز همدردی و کمک های بشردوستانه کره جنوبی به مردم زلزله زده تصریح کرد: از زمان وقوع زلزله جمعیت هلال احمر کار جست و جو، امداد و نجات و انتقال مصدومان را شروع کرد و در حال حاضر با توجه به شروع فصل سرما در حال ارسال وسایل گرمایشی به این مناطق هستیم.

وی با اشاره به خسارات جانی و مالی فراوان در پی وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: پربایی ۲۶ هزار چادر اسکان اضطراری مردم زلزله زده صورت گرفته است و منتظر هستیم تا بعد از اسکان دائمی آنها وسایل اولیه زندگی برای آنها تهیه شود.

وی افزود: این وسایل اولیه شمال فرش، یخچال، تلویزیون و… می شود که قرار است برای ۱۰ هزار خانواده زلزله زده تهیه شود و هزینه آن نیز از محل کمک هایی که مردم برای یاری به زلزله زدگان در اختیار جمعیت هلال احمر گذاشته اند تامین می شود.

در ادامه این دیدار سفیر کره جنوبی با اشاره به زلزله اخیر در استان آذربایجان شرقی و ابراز تسلیت دوباره دولت و مردم این کشور به بازماندگان این رخداد افزود: با جلساتی که با مسئولان مربوطه در سئول داشتیم و هماهنگی های لازم جهت ارسال کمک های بشردوستانه کره جنوبی به مردم زلزله زده صورت گرفت.

وی با اشاره به کمک های بشردوستانه شرکت های فعال کره ای در تهران تصریح کرد: ۵ شرکت کره ای در تهران در حال فعالیت هستند که آنها نیز به نوبه خود سهم بسزایی در ارسال کمک های بشردوستانه داشته اند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin