فیلیپ تیه بو، سفیر فرانسه در ایران به همراه جمال اوبشو، وابسته فرهنگی سفارت فرانسه در تهران، ضمن حضور در دانشگاه شهید بهشتی با دکتر صدوق رئیس این دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر سید حسن صدوق، رئیس دانشگاه شهید بهشتی در این نشست ضمن بیان خرسندی خود از مواضع اتخاذ شده توسط رئیس‌جمهور مکرون، ابراز امیدواری کرد تا طرح‌ها و پروژه‌های مشترک بین دانشگاه شهید بهشتی و مراکز آموزشی تحقیقاتی فرانسوی را بتوانیم با جدیت به پیش بریم.

وی خواستار جدیت بیشتر از سوی طرف‌های فرانسوی برای راه‌اندازی رشته حقوق تجارت بین‌الملل به زبان فرانسه و همچنین سایر همکاری‌های علمی و آکادمیک شد.

در ادامه فیلیپ تیه بو ضمن ابراز خشنودی از حضور یک فارغ‌التحصیل فرانسه در راس دانشگاه بزرگی مانند دانشگاه شهید بهشتی، به گفت‌وگوی تلفنی اخیر رئیس جمهور روحانی و رئیس جمهور مکرون درخصوص توسعه روابط بین دوکشور و پیدا کردن راه حل برای خروج از شرایط دشوار کنونی اشاره کرد و قول همکاری همه جانبه در حوزه‌های مطرح شده را داد.

دکتر شیرانی، مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه شهیدبهشتی نیز توضیحاتی درخصوص توانمندی‌های دانشگاه و پروژه‌های موجود بین دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه‌های فرانسوی ارائه کرد.

دکتر خسرو پیری، سرپرست پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی نیز به برنامه جندی شاپور اشاره و پیشنهاد کرد: این برنامه با تمرکز بیشتری در حوزه تکنولوژی ادامه یابد.

وی از آمادگی پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی برای توسعه روابط علمی و فنی با شرکت‌های بزرگ فرانسوی سخن گفت.

دکتر بیگ زاده، رئیس دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی نیز با بیان اینکه این دانشگاه نخستین دانشگاهی است که اقدام به برقراری مجدد ارتباطات علمی با دانشگاه‌های فرانسوی کرده است، گفت: به لطف حمایت‌های ریاست دانشگاه و همچنین بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران، پروژه راه‌اندازی رشته حقوق تجارت بین‌الملل به زبان فرانسه به‌زودی و با همکاری کنسرسیومی از دانشگاه‌های فرانسوی و محوریت دانشگاه سوربون در پردیس بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی برای اولین بار در ایران کلید خواهد خورد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin