سفیر ارمنستان در ایران به منظور تقویت روابط اقتصادی و شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری در بوشهر، با استاندار این استان دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، استاندار بوشهر در این نشست گفت: با توجه به امکانات و ظرفیت های بالای سرمایه گذاری، استان بوشهر آمادگی گسترش روابط با ارمنستان در بخش های اقتصادی، تولیدی و تجاری را دارد.

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه ایران با کشور ارمنستان روابط سیاسی سازنده‌ دارد اظهار کرد: یکی از نیازهای مشترک دو کشور، علاوه بر روابط مطلوب سیاسی، توسعه ارتباطات اقتصادی و تجاری است.

وی یادآور شد: تقویت و تعامل بخش‌های خصوصی دو کشور سبب رونق اقتصادی می‌شود و اتاق بازرگانی استان بوشهر زمینه مناسب برای تحقق این هدف است.

گراوند اظهار امیدواری کرد این دیدار و بازدید سفیر ارمنستان از ظرفیت‌های اقتصادی استان بوشهر، زمینه لازم را برای افزایش ارتباط پویاتر اقتصادی میان دو کشور که سابقه دوستی تاریخی دارند فراهم کند.

وی با تاکید بر تعامل بیشتر بخش خصوصی برای توسعه اقتصادی و تجاری به ارمنستان افزود: برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی بوشهر و ارمنستان، اتاق‌ بازرگانی بوشهر آمادگی دارد که در نشستی، راهکارهای توسعه روابط اقتصادی تجاری بررسی کند.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: باتوجه به وجود زیرساخت‌های لازم تجاری، تولیدی، صنعتی و اقتصادی در این استان توسعه روابط بخش خصوصی، تجاری، بازرگانانی و تولید کنندگان استان بوشهر با ارمنستان مورد توجه و تاکید است.

سفیر ارمنستان در ایران نیز با بیان اینکه ارتباط خوب و مطلوب بین دو کشور ایران و ارمنستان وجود دارد گفت: در مدت سه سال دوره سفارتم در ایران به استان‌های مختلف سفر کردم که بوشهر به لحاظ موقعیت جغرافیایی و اقتصادی آن از اهمیت مضاعف برخوردار است.

آرتاشس تومانیان با تاکید بر توسعه روابط استان‌های ایران با کشور ارمنستان افزود: استان بوشهر دارای توانمندی بالای اقتصادی و تجاری است که می‌تواند ارتباط اقتصادی پویاتری با ارمنستان داشته باشد.

وی بیان کرد: بازدید از ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری از جمله صنایع و کارخانجات استان بوشهر و ارمنستان توسط فعالان بخش خصوصی دو کشور می‌تواند در توسعه روابط موثر باشد.

تومانیان با بیان اینکه ارتباط سیاسی ایران و ارمنستان در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد افزود: دو کشور به ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری آشنا هستند که گسترش و تقویت روابط اقتصادی مورد توجه قرار دارد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در بین همسایگان ارمنستان بیشترین رابطه دوستانه را دارد که این روابط توسعه و تقویت می‌شود.

سفیر ارمنستان در ایران یادآورشد: ارمنستان درشاخه‌هایی از حوزه تجاری و اقتصادی در جهان شناخته شده است.

تومانیان گفت: انتظار داریم که سرمایه گذاران ایران و ارمنستان در زمینه استعدادهای مشترک اقتصادی و تجاری همکاری‌های خود را آغاز کنند.

جمهوری ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی به پایتختی ایروان که از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان هم‌مرز است.

این کشور سه هزار کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون نفر نیز جمعیت دارد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin