“جان سانتی” سفیر ایتالیا در ایران با جواد هروی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا دیدار و گفت‌وگو کرد.هروی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه خوب و دیرینه مناسبات ایران و ایتالیا، بر لزوم گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور تاکید کرد و افزود: افزایش ارتباطات دوستانه فیمابین ایران و ایتالیا در عرصه‌های مختلف به ویژه در زمینه روابط پارلمانی نقش مهمی در نزدیکی دیدگاه‌های دو کشور و کمک به برقراری صلح و ثبات در منطقه دارد.

وی در همین راستا بر اهمیت تشکیل گروه‌ دوستی پارلمانی میان مجالس و دو کشور در پارلمان ایتالیا تاکید کرد و از آمادگی مجلس شورای اسلامی به ویژه گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا برای حمایت از گسترش مناسبات دوستانه سیاسی، اقتصادی و پارلمانی دو کشور خبر داد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی و ایتالیا در بخش دیگری از سخنان خود ناعادلانه خواندن تحریم‌های غرب علیه کشورمان به ویژه در عرصه دارو و درمان، خواستار رفع آن و پیشگامی ایتالیا در این زمینه شد.

نماینده قائنات در مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر با توجه به افزایش جمعیت دانشگاهیان و بالا رفتن حجم تحقیقات علمی در سال‌های اخیر به قطب علمی و دانشگاهی در منطقه مبدل شده است، خواستار استفاده از ظرفیت‌های دو کشور در زمینه تبادل استاد و دانشجو و گسترش همکاری میان مراکز دانشگاهی معتبر ایران و ایتالیا گردید.

جان سانتی سفیر ایتالیا در تهران نیز در همین دیدار با تبریک برگزاری موفقیت‌آمیز و پرشور انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا در ایران، نسبت به آغاز دوران جدید و پرشور در روابط دو کشور ابراز امیدواری کرد.

وی با اشاره به تاثیر فراوان مناسبات پارلمانی در تامین منافع دو کشور خواستار گسترش ارتباط میان پارلمان‌های ایتالیا و ایران و تبادل هیات‌های پارلمانی به‌ویژه میان گروه‌های دوستی پارلمانی دو کشور شد.

سفیر ایتالیا در تهران در پایان این دیدار با مثبت خواندن دورنمای روابط دو کشور، خواستار حمایت مجلس شورای اسلامی از توسعه همکاری‌های دوستانه فیمابین ایران و ایتالیا در همه عرصه‌ها گردید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin