سایمون گس، در سفر به تهران با دو معاون ظریف دیدار و در خصوص ارتقای روابط سیاسی و اقتصادی در سایه اجرای برجام، با آنها رایزنی می کند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سایمون گس، مدیر کل سیاسی وزارت خارجه انگلیس و سفیر سابق انگلیس در ایران که مدتی هم رئیس تیم مذاکره‌کننده انگلیسی در مذاکرات 1+5 بود، روز گذشته به تهران آمد و با معاونان اروپا و آمریکا و عربی و آفریقایی وزارت خارجه ایران گفت‌وگو می کند.

طبق برنامه اعلام شده، سایمون گس ابتدا با مدیرکل غرب اروپای وزارتخانه دیدار و در خصوص «ابعاد مختلف همکاری های دو جانبه که پس از بازگشایی سفارتخانه های دو کشور در تهران و لندن و اجرایی شدن برجام» با وی گفت‌وگو می‌کند.

گس در ادامه به اتاق معاونان وزارتخانه می‌رود و ابتدا در دیدار با «مجید تخت روانچی» معاون اروپا و آمریکا، «رایط ایجاد شده پس از اجرایی شدن برجام و امکانات و فرصتهای فراروی دو کشور را مورد بحث و گفتگو» قرار می‌دهد.

مدیرکل انگلیسی در ادامه به اتاق معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه ایران می‌رود و در خصوص «وضعیت جاری در منطقه و تحولات در حوزه های مختلف سوریه، یمن، بحرین و عراق» با «حسین امیر عبداللهیان» گفت‌وگو می‌کند.

وزارت خارجه در خصوص گفته‌های گس در دیدار با امیر عبدالهیان اینگونه گزارش داده: مدیر کل وزارت خارجه انگلیس ضمن بیان نقطه نظرات کشورش در خصوص شرایط جاری در منطقه و ضرورت توجه عمیق همه طرف ها به حساسیت شرایط جاری و ضروری دستیابی به راه حل های منطقه ای در بحران های موجود تاکید کرد.

طرف ایرانی هم در پاسخ «ضمن اشاره به تحولات جاری در منطقه و روند افزایش اقدامات تروریستی، نگرانی عمیق خود را نسبت به تشدید تنش ها در منطقه ابراز داشته، خواستار همکاری همه طرف های بین المللی به منظور حل بحران های موجود گردید.»

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin