سفیر مالزی در ایران از رتبه اول نماینده ایران در رشته قرائت مسابقات بین المللی قرآن کریم در کشور مالزی، ابراز خوشحال کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، راجا نوشیروان زین العابدین، سفیر کشور مالزی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به اهتمام مسئولان کشور مالزی نسبت به برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم اظهار داشت: در سال 1961 میلادی تنها هفت کشور در این مسابقات شرکت کردند ولی به مرور زمان تعداد کشورهای شرکت کننده افزایش پیدا کرده است.

سفیر کشور مالزی تصریح کرد: مراسم مسابقات بین المللی قرآن کریم را پادشاه مالزی به طور رسمی افتتاح می کند و مراسم اعطای جوایز را اداره می کند. بنابراین برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم در تقویم کشور مالزی از اهمیت بالایی برخوردار است.

نوشیروان زین العابدین از برگزاری مسابقات قرآنی در کشورهای دیگر از جمله ایران یاد کرده و افزود: ارتباط فرهنگی میان کشور ایران و مالزی تا اندازه ای است که امسال هم نماینده ایرانی در مسابقات قرآنی مالزی حضور داشت و هم نماینده مالزی به مسابقات بین المللی قرآن کریم در ایران راه پیدا کرد.

وی همچنین به ایجاد وحدت میان مسلمانان جهان اشاره کرده و برگزاری مسابقات قرآن کریم و حضور نمایندگانی از کشورها و مذهب های گوناگون را زمینه ای برای تقویت وحدت میان امت اسلام دانست.

وی افزود: تلاوت قرآن و آشنایی با آموزه های قرآن، شاه کلید اصلی برای ایجاد وحدت در میان امت اسلام است. همان طور که خداوند متعال در قرآن کریم بر لزوم وحدت میان مسلمانان تاکید فرموده است. در عین حال باید مسابقات بین المللی قرآن کریم را زمینه ای برای آشنایی بیشتر با این دستورالعمل ها بدانیم.

سفیر کشور مالزی در پایان تصریح کرد: کسب رتبه اول نماینده ایران در رشته قرائت مسابقات بین المللی قرآن کریم در کشور مالزی، من را بسیار خوشحال کرد. چراکه این موفقیت زمینه ای برای تعاملات فرهنگی بیشتر میان دو کشور خواهد شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin