سفیر هندوستان در دیدار با شهردار دزفول گفت: با دیدن ظرفیت های بی شمار دزفول، یقین حاصل کردم که ایران و هندوستان می توانند شرکای اقتصادی بهتری برای هم باشند.

به گزارش آوا دیپلماتیک سائوراب کومار در دیدار با شهردار دزفول و برخی اعضای شورای شهر اظهار کرد: دزفول شهر زیبایی است که با دیدن آثارتاریخی آن لذت بردیم. دزفول پیشینه تاریخی زیادی دارد و در جنگ با عراق نیز نقش بزرگی ایفا کرده است.

وی با بیان اینکه ایران جاذبه ها و شهرهای گردشگری بسیار زیادی دارد، تصریح کرد: با توجه به وجود آثار و مکان های تاریخی و فرهنگی متعدد در خوزستان و با توجه به اینکه تمدن ایلام در خوزستان شکل گرفت به همین دلیل ما خوزستان و به ویژه دزفول را مقصد گردشگری خود قرار دادیم.

سفیر هندوستان در ایران با بیان اینکه اقتصاد هندوستان نیز همانند دزفول بر پایه کشاورزی است، ادامه داد: ایران و به ویژه خوزستان می تواند شریک اقتصادی خوبی برای هندوستان باشد به این صورت که محصولات منحصر به فردی که در هند و خوزستان تولید می شود به یکدیگر صادر شوند و یا دانش و تجربه این دو کشور به یکدیگر منتقل شود.

کومار، صنعت گردشگری را برای هندوستان بسیار پراهمیت دانست و افزود: پیشنهاد شهردار دزفول مبنی بر ایجاد خواهرخواندگی میان یکی از شهرهای هند و دزفول بسیار با ارزش و خوشحال کننده است که ما از آن استقبال می کنیم؛ بنابراین ما این تقاضا را در حد حیطه کاری خود در هندوستان مطرح می کنیم اما دزفول نیز باید دراین زمینه پیگیری لازم را به عمل آورد تا شاهد نتایج خوشحال کننده ای دراین زمینه باشیم.

وی در پایان با دعوت از شهردار و اعضای شورای شهر دزفول از آنها برای بازدید از کشور هندوستان دعوت به عمل آورد.

در این جلسه، دبیر دوم سفارت هندوستان، همسر سفیر هند، عظیم سرافراز رئیس شورای اسلامی شهر دزفول، فرهاد جاموسی رئیس کمیسیون خدمات شورای شهر، عادل دوایی فر و سعید آئینه افروز از اعضای شورای شهر، علیرضا قادرپناه مدیردفتر دزفول انجمن دوستی ایران با سایرکشورها و چندتن از اعضای این انجمن حضور داشتند.

در پایان این دیدار صمیمی لوح های تقدیر و هدایایی به نیابت از دکترغلامرضا سیدان رئیس انجمنهای دوستی ایران با سایر کشورها توسط سفیر هندوستان و علیرضا قادرپناه به شهردار دزفول و رئیس شورای اسلامی شهر به منظور قدردانی از زحمات و تعاملات آنها با انجمن دوستی اهدا شد. در ادامه هدایایی نیز برای یادبود ازسوی شهرداری به سفیر هند و هئیت همراه وی اهدا شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin