علی خلیلی سرپرست فدراسیون ورزشهای همگانی و جان مای معاون سفیر سفارت هند در ایران با یکدیگر در محل فدراسیون ورزش‌های همگانی دیدار کردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سرپرست فدراسیون در این دیدار اظهار داشت: توسعه ارتباطات بینافرهنگی یکی از اولویت های اصلی فدراسیون ورزش‌های همگانی است و از هر گونه اقدامی که منجر به توسعه ورزش همگانی می شود استقبال می کنیم.

خلیلی برگزاری اقدام مشترک در حوزه ورزش همگانی را امری مثبت و هم افزا خواند و افزود: پیرو نشست برگزار شده در دفتر بین الملل وزارت ورزش و جوانان در خصوص برگزاری بزرگداشت روز یوگا در تاریخ ۳۱ خرداد ماه، مقرر شد فدراسیون ورزش‌های همگانی با مشارکت سفارت هند برنامه ای مشترک اجرا کنند.

جان مای معاون سفیر ضمن تقدیر از برگزاری این نشست بیان داشت: ایران و هند در بسیاری از حوزه ها تفاهم نامه دارند، اما در حوزه ورزش تعاملات محدودی دارند، از این رو نگارش تفاهم نامه جهت توسعه فعالیت های مشترک با استقبال سفارت همراه است.

مای با اشاره به پیشینه روزجهانی یوگا یادآور شد: همه ساله ۲۶ ژوئن روز جهانی یوگا در لوکیشن های خاص شهر به منظور تکریم یوگا و همچنین معرفی نقاط دیدنی آن شهر برگزار می شود.

وی افزود: لوگوی روز جهانی یوگا مزین ‌به این شعار است که یک پیکرساختن جهان از طریق یوگا و تاکنون در این روز برج ایفل و دیگر نقاط مشهور دنیا اعلام آمادگی کردند.

مای تاکید کرد: حرکات ۲۵ گانه ی آماتور یوگا پروتکل اجرایی روز جهانی یوگا است، دلیل این ارائه پروتکل آن است که همه الزاما یوگیست حرفه ای نیستند، بسیاری فقط علاقمند اند.

در پایان این نشست مقرر شد با توجه به مدت زمان اندک باقی مانده تا روز مراسم اقدامات مرتبط به اخذ مجوز های لازم هرچه سریعتر صورت پذیرد.

 در این دیدار دکتر شوکلا رئیس مرکز فرهنگی سفارت هند در ایران، دکتر حمیدکریمی سرپرست نائب رئیسی، ایمان متقیان نژاد سرپرست دبیری فدراسیون، ناهیده جباری سرپرست آکادمی فدراسیون و نادر شکری رئیس انجمن یوگا حضور داشتند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin