هریستو پولنداکف سفیر جدید بلغارستان در ایران استوارنامه خود را به حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان تقدیم کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید بلغارستان با اشاره به بیش از یک قرن مناسبات سیاسی فیمابین، گفت: همکاری های دو کشور در این مدت همواره خوب بوده است و امیدواریم حضور شما در شرایط جدید بر تحکیم مناسبات و رسیدن به نقطه مطلوب در روابط تاثیرگذار باشد.

رییس جمهوری آمادگی ایران برای توسعه روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با بلغارستان را یادآور شد و گفت: دو کشور دارای ظرفیت ها و جاذبه های فرهنگی و طبیعی بسیار در حوزه گردشگری هستند و باید در این زمینه بیش از پیش فعالیت کرد.

سفیر جدید بلغارستان نیز اراده مقامهای ارشد کشورش برای تحکیم مناسبات با ایران در همه زمینه ها را خاطرنشان کرد و گفت: در طول دوران ماموریتم در تهران تلاش خواهم کرد تا همکاری های تهران – صوفیه در همه زمینه ها به ویژه در عرصه اقتصادی و فرهنگی افزایش یابد.

هریستو پولنداکف با اشاره به موقعیت سوق الجیشی بلغارستان به عنوان دروازه اروپا گفت: با توجه به صرفه اقتصادی بلغارستان می تواند مسیر انتقال انرژی وهمچنین پل ترانزیت کالا و حمل و نقل بین منطقه، ایران و اروپا باشد.

وی بر توسعه روابط دوملت نیز تاکید کرد و گفت: ایران دارای جاذبه های فراوان تاریخی، فرهنگی و معماری است و می تواند مقصد گردشگران بسیاری از کشورهای اروپایی باشد.

در این دیدار سفیر جدید بلغارستان تصویری از پدر خود را که 3 دهه پیش به عنوان سفیر، استوارنامه اش را به حضرت آیت الله خامنه ای (در مقام ریاست جمهوری) تقدیم کرده بود، نشان داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin