لوان جاگاریان، سفیر روسیه با حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس این سازمان دیدار و درباره برگزاری هفته فرهنگی روسیه در ایران گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، ابراهیمی‌ترکمان در سخنانی، با اشاره به وجود مشترکات فرهنگی بین دو کشور ایران و روسیه گفت: اعزام هیأت‌های فرهنگی ایران و روسیه و ارتباطات مستقیم اندیشمندان و فرهیختگان، گویای نزدیکی بیش از پیش دو کشور به یکدیگر است و امیدواریم روز بروز شاهد گسترش بیشتر روابط فرهنگی دو ملت باشیم.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی روسیه در ایران خاطرنشان کرد: در چارچوب توسعه روابط و همکاری‌های فرهنگی بین ایران و روسیه، (آبان‌ماه جاری) میزبان هفته فرهنگی روسیه در ایران هستیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بر لزوم تأسیس بنیاد فرهنگی خزر برای مشارکت و هم‌افزایی کشورهای حاشیه خزر تأکید کرد و گفت: این بنیاد فرهنگی با رویکرد تحکیم قرابت‌های فرهنگی، پیوندهای معنوی و روابط دوستانه میان ملت‌های کشورهای عضو (ایران، روسیه، ترکمنستان، آذربایجان و قزاقستان) تأسیس شود.

امضای موافقتنامه فرهنگی بین ایران و روسیه، تأسیس مرکز فرهنگی روسیه در تهران و برقراری شبکه ارتباطی میان مراکز فرهنگی دو کشور از دیگر پیشنهادات ابراهیمی‌ترکمان بود.

لوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران در سخنان خود، با اعلام آمادگی سفارت روسیه در تهران برای همکاری در برگزاری هفته فرهنگی روسیه در ایران گفت: در طول برگزاری هفته روسیه در ایران، برنامه‌های مختلفی توسط گروه‌های موسیقی و هنرمندان روسی در زمینه صنایع دستی، نقاشی اجرا می‌شود و محصولات روسی به نمایش در خواهند آمد.

وی خاطرنشان کرد: یک هیأت ۵۰ نفره از روسیه برای حضور در این هفته فرهنگی و بازدید از مراکز فرهنگی و گفت‌وگو با مقامات فرهنگی جمهوری اسلامی به ایران سفر می‌کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin