سفیر اتریش در ایران بار ارسال پیام تصویری به رویداد موسیقی ایران و اتریش که به منظور قدردانی از کادر درمانی سراسر جهان برگزار شد، پیوند میان ایران و اتریش را از پیوندهایی برشمرد که به ندرت می‌توان میان دیگر ملت‌ها مشاهده کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، برنامه رویداد موسیقایی ایران و اتریش به‌ صورت آنلاین در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

این برنامه که با حضور سرور بختی رییس موسسه فرهنگی اکو همراه بود و پس از اجرای زنده موسیقی ایران و اتریش توسط هنرمندان ایران و اتریش، کلیپی از صحبت های استفان شولتس سفیر کشور اتریش ،عبادرضا اسلامی کولایی رییس فرهنگسرای نیاوران، الکساندر ریگر رایزن فرهنگی و مدیر انجمن فرهنگس سفارت اتریش در ایران ، پدارم سلطانی رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش علی رضا ناظم الرعایا نایب رییس اتاق بازرگانی ایران و اتریش پخش شد.

استفان شولتس با اشاره به این مطلب که کشور اتریش رابطه خیلی ویژه و خاصی با ایران دارد گفت: نظیر چنین پیوندی میان دو ملت ایران و اتریش را به ندرت می توان میان دیگر ملت ها دید.

وی در ادامه افزود: ما بیش از ۷۰۰ سال روابط مستند، بیش از ۵۰۰ سال مشارکت و ۱۶۰ سال روابط دیپلماسی داریم.این امرچهارچوبی را برای به وجود آوردن روابط مبتنی بر اعتماد میان دو کشور به وجود می آورد.

سفیر کشور اتریش در ایران با قدردادنی از تمامی پزشکان و پرستاران سراسر جهان خصوصا در ایران و اتریش اظهار داشت: کادر درمان با زحمات فرابشری خود جان انسانها را نجات می دهند و متاسفانه خیلی از این پزشکان و پرستارها جان خود را نیز در این راه از دست دادند. امشب به یاد آنان این برنامه اجرا می شود.

پدارم سلطانی رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش هم در سخنانی با ذکر این مطلب که جهان روز های سخت و دشواری را می گذراند ابراز داشت: کارگروه فرهنگی اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش در یک اقدام نوآورانه این رویداد میوسیقی را به کادر درمان در ایران و سراسر جهان تقدیم می کند

حسام ساختیان چی تهیه کننده و کارگردان رویداد موسیقیایی ایران و اتریش نیز با حضور در جایگاه ابراز داشت: بسیار خوشحالم که به عنوان یک کارآفرین در حوزه موسیقی توانستم جمعی از هنرمندان ایرانی و بین المللی، همراه با یک تیم اجرای حرفه ای را کنار هم جمع کنم تا شاهد برگزاری رویداد موسیقی مشترک بین دو کشور ایران و اتریش در زمان کم شدن اجراهای موسیقی به واسطه بیماری منحوس کووید ۱۹ باشیم تا از سویی هم هنرمندان نامی کشور امید به روزهای روشن داشته باشند و دیگر آنکه بتوانیم زحمات عزیزان کادر درمان را اندکی جبران کنیم.

وی در پایان از حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عباد رضا اسلامی کولایی رییس فرهنگسرای نیاوران و علی رضا ناظم الرعایا نایب رییس اتاق بازرگانی ایران و اتریش به خاطر حمایت و مشارکت در برگزاری این رویداد موسیقی تشکر و قدردانی کرد.

عبادرضا اسلامی رییس فرهنگسرای نیاوران نیز در صحبت هایی با ذکر این مطلب که پس از تاسیس فرهنگستان خاور شناسی در وین و مدتی بعدتر تاسیس دارالفنون در ایران تبادلات علمی، فرهنگی و آموزشی بین اتریش و ایران بسیار جدی تر از همیشه دنبال شد گفت: ارتباطات فرهنگی و هنری میان دو ملت ایران و اتریش سابقه دار و بلند مدت است.

اسلامی در پایان صحبت هایش نیز از کادر درمان در ایران و سراسر دنیا تشکر و قدردانی کرد.

علی رضا ناظم الرعایا نایب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش و مهرداد ابراهیمی مدیرعامل شرکت توسعه نیروگاهی دیزلی پارسیان حامی و اسپانسر این برنامه نیز در صحبت های جداگانه با تشکر از کادر درمان سراسر دنیا، این کنسرت را هدیه ای به تمامی کادر درمان ایران و جهان عنوان کردند.

در پایان این برنامه نیز از طرف اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش از عباد رضا اسلامی کولایی رییس فرهنگسرای نیاوران به خاطر حمایت و مشارکت در برگزاری این برنامه با اهدای لوح سپاس تقدیر و تشکر به عمل آمد.

در این برنامه قطعه سرناد اثر فرانتس شوبرت، قطعه سپاس که تلفیقی از موومان “لاکریموزا ” از قطعه رکوییم موتسارت و قطعه ” دو سه شبه” استاد بزرگ لشگری بود و نیز در پایان قطعه “ایران ما” که از تلفیق دستگاه همایون – اصفهان، موسیقی فولکلوریک جنوبی و موسیقی فولک و اصیل بختیاری بود برای حضار اجرا شد.

فروغ فضلی رهبر و تنظیم کننده، سیامک کریمپور سرپرست موسیقی گروه ایران، بامداد خوشقدمی سرپرست موسیقی گروه اتریش و علی ضرابی (ترومپت) ماکان خوی نژاد (ویلن سل) سروش عمومی (درامز) بصیر اکبری (گیتار) داوید گروبر (ساکسفون آلتو) و آنتون پرتلر (ساکسفون تنور) نوازندگان برنامه رویداد موسیقایی ایران و اتریش بودند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin