معاون وزیر کار در نشست با سفیر برزیل در تهران، انعقاد تفاهم نامه همکاری در زمینه آموزش‌های فنی و حرفه ای را پیشنهاد داد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در راستای توسعه تعاملات بین الملل، نشست معاون وزیر کار و سفیر برزیل در ایران در حوزه آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای برگزار شد.

کورش پرند در این نشست با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه فعالیت می کند بیان داشت: آموزش های این سازمان در حوزه های صنعت، خدمات و کشاورزی است.

معاون وزیر کار گفت: سازمان فنی و حرفه ای در بخش دولتی از طریق ۷۰۰ مرکز ثابت آموزشی و در بخش خصوصی از طریق ۱۴ هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای سالانه حدود ۲ میلیون نفر را آموزش می دهد.

وی با بیان اینکه این سازمان در حوزه بین الملل برنامه های جامعی را تهیه کرده بیان داشت: فنی و حرفه ای در حوزه بین المللی سیاست جدیدی را با عنوان دیپلماسی مهارت مطرح کرده است. پرند با اشاره به اینکه فنی و حرفه ای کشور در راستای دیپلماسی مهارت بیش از ۴۰۰ سرمربی کشورهای مختلف را آموزش داده است، از ارائه مجوز تأسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در خارج از کشور خبر داد.

پرند با اشاره به تشکیل کنسرسیوم بین ایران، کوئیکا و افغانستان برای تربیت مربی و آموزش نیروی انسانی در افغانستان، انعقاد تفاهم نامه همکاری با کشور برزیل در حوزه آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای را پیشنهاد داد.

این مقام مسئوب در بازار کار با اشاره به اینکه مسابقات جهانی مهارت هر ۲ سال یکبار در یکی از کشورهای دنیا برگزار می شود بیان داشت: در چهل و دومین مسابقات جهانی مهارت (آلمان ۲۰۱۳) كه تیرماه سال ۱۳۹۲ در لایپزیک آلمان برگزار شد، تیم ملی مهارت كشورمان توانست با كسب ۲ مدال نقره، یک مدال برنز و ۸ دیپلم افتخار با ۲ رتبه ارتقا نسبت به دوره قبل در رتبه بندی میانگین امتیازات تیمی در میان ۵۲ کشور جهان، مقام چهارم جهانی را كسب نماید.

همچنین سانتیاگو ایرازابل مورائو، سفیر کشور برزیل در ایران نیز با بیان اینکه کشورش برنامه جامعی برای آموزش نیروی انسانی دارد، بر همکاری جمهوری اسلامی ایران و برزیل در حوزه آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف و مقاصد فعالیت آموزش فنی وحرفه ای در کشور برزیل این است که با افزایش سطح مهارت، سطح درآمد شهروندان را افزایش دهیم افزود: در این خصوص می توانیم از تجربیات موفق همدیگر استفاده نماییم.

وی علاقمندی خود را در خصوص تشکیل کنسرسیوم و همکاری چندجانبه ابراز کرد و بیان داشت: در این خصوص می توانیم همکاری های خوبی در منطقه داشته باشیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin