فرمانده منطقه یکم نداجا به همراه 40 نفر از فرماندهان، بر روی عرشه فریگیت هندی F-22 GANDA حاضر و توسط سفیر این کشور و کارکنان ناوگره اعزامی مورد استقبال قرار گرفتند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، امیر دریادار آزاد فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش راهبردی جمهوری اسلامی ایران در ضیافت شامی که به میزبانی سفیر هند بروی عرشه ناو گانگا در بندرعباس برگزار شد گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران قوی و مستقل و هند می تواند در آینده منطقه تاثیر گذار باشد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش راهبردی جمهوری اسلامی ایران گفت: شمال اقیانوس هند و تلاقی آن با سواحل مکران در ایران با توجه به جمعیت زیاد این منطقه نقش مهمی در اقتصاد منطقه و دنیا دارد.

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم گفت: هرمزگان آماده همکاری با کشور هند است و در دیدارم با سفیر هند، ظرفیت های بالقوه و بالفعل هرمزگان را در زمینه های اقتصادی تشریح کردم.

جاسم جادری افزود: هرمزگان آماده خواهرخواندگی با یکی از استان های کشور هند است .سفیر هند در جمهوری اسلامی ایران نیز در این ضیافت گفت: هرمزگان استانی مهم در اقتصاد ایران است و برای کشور هند نیز اهمیت زیادی دارد و اکنون نیز تعدادی از هندی ها در این استان زندگی و کار می کنند.

سائوراب کومار سفیر هند در ایران نیز طی سخنانی اظهار داشت: ما علاقه داریم از ظرفیت های هرمزگان بویژه در کریدُر شمال- جنوب و برای حضور در بازارهای آسیای میانه، استفاده کنیم.

وی افزود: کشور هند و ایران آماده همکاری در همه زمینه ها از جمله نظامی و امنیتی هستند.

دراین مراسم که با اجرای برنامه های فرهنگی و ضیافت شام همراه بود شماری از وابستگان نظامی کشورهای برزیل، روسیه، قزاقستان و چین نیز حضور داشتند.

ناوشکن های هندی گانگا و تریکند دیروز با پیام صلح و دوستی و با هدف گسترش روابط با ایران در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس پهلو وگرفت.

برگزاری تمرین مشترک تبادل اطلاعات و تجربه، دیدار با مسئولان استان هرمزگان ، مسابقات ورزشی و دیدن از مکان های تاریخی و گردشگری هرمزگان از برنامه های سفر 4 روزه این ناوگروه به بندرعباس است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin